"Ród smoka" z najlepszym debiutem w historii HBO. To też najpopularniejsza premiera 2022 roku

23.08.2022 10:27
"Ród smoka" z najlepszym debiutem w historii HBO. To też najpopularniejsza premiera 2022 roku Fot. materiały prasowe/HBO Max

Prequel "Gry o tron" o tytule "Ród smoka" okazał się być wielkim hitem - nawet "niesmak" po finałowym sezonie GOT nie zniechęcił fanów do zapoznania się z nową produkcją. 

Ród smoka wielkim hitem HBO

Jak podaje HBO i SambaTV, "Ród smoka" jest największą serialową premierą 2022 roku, a też przy okazji najpopularniejszym debiutem w historii stacji HBO. Niedzielno-poniedziałkowy debiut serialu był oglądany w samym USA przez 9,99 miliona widzów - tu brane są pod uwagę oczywiście zarówno liczby z HBO, jak i HBO Max.

Polecamy

Dla porównania - "Gra o tron" zadebiutowała w 2011 roku i doczekała się w pierwszą niedzielę 4,2 miliona widzów, natomiast jej finałowy odcinek obejrzało 17,9 miliona osób. 

Tak jak wspomnieliśmy, "Ród smoka" stał się największym debiutem w historii HBO. Chief Content Officer dla HBO i HBO Max Casey Bloys wypowiedział się na temat tych liczb w oficjalnym oświadczeniu:

Zobaczenie tego powrotu milionów fanów do Westeros było ekscytujące! "Ród smoka" jest tworzony przez niezwykle utalentowaną załogę i obsadę, która w pocie czoła włożyła swoje serca i dusze w produkcję. Jesteśmy dumni, że widzowie zareagowali na nią pozytywnie i nie możemy się doczekać, aż będziecie mogli zobaczyć wszystko, co George Ryan i Miguel dla was przygotowali w tym sezonie.

Serial, który jest prequelem "Gry o tron", przyjrzy się losom rodu Targaryenów w okresie ich największej potęgi (niecałe 200 lat przed "Grą o tron"). Produkcja bazuje na motywach powieści George’a R.R Martina z serii "Ogień i Krew" i twórcy przedstawią nam nie tylko niesnaski między przodkami Daenerys, ale także konflikty między innymi szlachetnymi rodami Westeros (jak na "Grę o tron" przystało). 

Kolejne odcinki będą debiutowały na HBO i HBO Max co poniedziałek - najbliższy zobaczymy więc 29 sierpnia 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.