"Ród smoka" z najlepszym debiutem w historii HBO. To też najpopularniejsza premiera 2022 roku

23.08.2022 10:27
"Ród smoka" z najlepszym debiutem w historii HBO. To też najpopularniejsza premiera 2022 roku Fot. materiały prasowe/HBO Max

Prequel "Gry o tron" o tytule "Ród smoka" okazał się być wielkim hitem - nawet "niesmak" po finałowym sezonie GOT nie zniechęcił fanów do zapoznania się z nową produkcją. 

Ród smoka wielkim hitem HBO

Jak podaje HBO i SambaTV, "Ród smoka" jest największą serialową premierą 2022 roku, a też przy okazji najpopularniejszym debiutem w historii stacji HBO. Niedzielno-poniedziałkowy debiut serialu był oglądany w samym USA przez 9,99 miliona widzów - tu brane są pod uwagę oczywiście zarówno liczby z HBO, jak i HBO Max.

Polecamy

Dla porównania - "Gra o tron" zadebiutowała w 2011 roku i doczekała się w pierwszą niedzielę 4,2 miliona widzów, natomiast jej finałowy odcinek obejrzało 17,9 miliona osób. 

Tak jak wspomnieliśmy, "Ród smoka" stał się największym debiutem w historii HBO. Chief Content Officer dla HBO i HBO Max Casey Bloys wypowiedział się na temat tych liczb w oficjalnym oświadczeniu:

Zobaczenie tego powrotu milionów fanów do Westeros było ekscytujące! "Ród smoka" jest tworzony przez niezwykle utalentowaną załogę i obsadę, która w pocie czoła włożyła swoje serca i dusze w produkcję. Jesteśmy dumni, że widzowie zareagowali na nią pozytywnie i nie możemy się doczekać, aż będziecie mogli zobaczyć wszystko, co George Ryan i Miguel dla was przygotowali w tym sezonie.

Serial, który jest prequelem "Gry o tron", przyjrzy się losom rodu Targaryenów w okresie ich największej potęgi (niecałe 200 lat przed "Grą o tron"). Produkcja bazuje na motywach powieści George’a R.R Martina z serii "Ogień i Krew" i twórcy przedstawią nam nie tylko niesnaski między przodkami Daenerys, ale także konflikty między innymi szlachetnymi rodami Westeros (jak na "Grę o tron" przystało). 

Kolejne odcinki będą debiutowały na HBO i HBO Max co poniedziałek - najbliższy zobaczymy więc 29 sierpnia 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.