Rodzina zmarłego kaskadera „The Walking Dead” pozywa stację AMC

Sergiusz Kurczuk
25.01.2018 11:17
Rodzina zmarłego kaskadera „The Walking Dead” pozywa stację AMC Fot. kadr z serialu The Walking Dead

John Bernecker był kaskaderem, który zginął na planie „The Walking Dead” w połowie 2017 roku. Rodzina zmarłego postanowiła udać się ze sprawą do sądu. 

Obecnie na antenie AMC można oglądać 8. sezon „The Walking Dead”. Produkcja tej odsłony przygód grupy ocalonych w czasach apokalipsy została przerwana w lipcu 2017 roku. Na planie zdjęciowym doszło do tragedii. Zmarł doświadczony kaskader John Bernecker. Podczas kręcenia sceny, w której Dwight (Austin Amelio) skacze z balkonu, Bernecker doznał poważnego urazu głowy. Kaskader spadł z wysokości ponad 6 metrów i zamiast wylądować na materacach, uderzył z impetem w beton. Nie pomogły próby ratowania w pobliskim szpitalu. Wypadek zakończył się śmiercią. 

AMC zapłaci za śmierć kaskadera z „The Walking Dead”?

Jak donosi portal ScreenCrush, rodzina Berneckera złożyła pozew do sądu przeciwko stacji AMC. Matka kaskadera Susan Bernecker uważa, że producenci niewystarczająco przygotowali plan zdjęciowy i to z ich winy doszło do tragedii. Według oskarżenia AMC „przygotowała proces filmowania i produkcji serialu tnąc koszty”,  przez co plan nie był odpowiednio zabezpieczony. Powódka uważa również, że firma produkująca „The Walking Dead”, czyli Stalwart Films, starała się jak najbardziej obniżyć budżet, oszczędzając na bezpieczeństwie ekipy filmowej. Co ciekawe Amelio zeznał, że Bernecker, który miał doświadczenie w pracy na wysokości, przed wykonaniem skoku czuł się bardzo niepewnie. 

Stacja natychmiast zareagowała. Prawnicy AMC uważają, że ich pracodawcy „podjęli wszelkie kroki, by zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom, podchodząc do sprawy na wszystkich planach zdjęciowych niezwykle poważnie i spełniając standardy bezpieczeństwa wymagane wbranży”. Jak zakończy się ta sprawa? Zadecyduje sąd. Warto jednak pamiętać, że to nie pierwsza sądowa batalia w ostatnich miesiącach, która toczy się przeciwko AMC. Stację pozwali producenci serialu, w tym Robert Kirkman - twórca komiksu „The Walking Dead”, oskarżając pracodawców o straty rzędu miliona dolarów. Z kolei fanom nie spodobała się jedna z decyzji byłego już showrunnera Scotta M. Gimple'a. Internauci stworzyli internetową petycję, w której domagali się zwolnienia Gimple'a

Chociaż nad serialem wiszą ostatnio czarne chmury, jego twórcy mają w planach sezony na najbliższe kilkanaście lat. Kolejny odcinek 8. sezonu „The Walking Dead” powróci po zimowej przerwie już 25 lutego 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.