„Rojst”: Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn w nowym serialu Showmax

Natalia Hluzow
09.05.2018 15:05
Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn|undefined Fot. materiały prasowe Showmax

Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn ponownie spotkają się na planie. Tym razem będzie to plan oryginalnej produkcji serwisu Showmax  pt. „Rojst”.

Serwis Showmax ogłosił właśnie swój kolejny serial oryginalny, którym wyjątkowo nie znokautuje nas Patryk Vega. Nowa produkcja będzie autorską wizją Jana Holoubka, który wyreżyseruje ją na podstawie scenariusza napisanego wraz z Kasprem Bajonem. W role główne wcielą się Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn, którzy mieli okazję wystąpić wspólnie w „Ostatniej Rodzinie” Jana P. Matuszyńskiego jako Zdzisław i Tomasz Beksińscy.

„Rojst”: Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn w nowym serialu Showmax

Akcja serialu ma być osadzona w Polsce lat 80. i przenosić widzów w sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a obradami Okrągłego Stołu. W małej miejscowości na południowym zachodzie kraju dochodzi do podwójnego morderstwa, komunistycznego działacza i prostytutki, oraz do samobójstwa pary nastolatków. Temat brutalnego mordu zostaje przydzielony lokalnemu, zgorzkniałemu dziennikarzowi – Witoldowi Wanyczowi (Andrzej Seweryn), jednak w tym samym czasie swoje śledztwo dziennikarskie rozpoczyna młody i rozentuzjazmowany Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), syn działacza partyjnego. Szybko okazuje się, że im bardziej zanurza się w sprawę, tym głębiej wchodzi w tytułowy rojst – bagno, w którym bardzo łatwo ugrzęznąć.

Rojst Fot. foto: materiały prasowe Showmax

Nowy serial Showmax – obsada i twórcy „Rojstu” 

W nowym serialu obok Ogrodnika i Seweryna zobaczymy Zofię Wichłacz, Agnieszkę Żulewską, Magdalenę Walach, Ireneusza Czopa, Wojciecha Machnickiego, a także Piotra Fronczewskiego. 

Z Janem Holoubkiem na planie będzie współpracował także Bartek Kaczmarek, odpowiedzialny za zdjęcia do serialu „Rojst”. Produkcją zajmie się Studio Filmowe Kadr z Dariuszem Sidorem na czele. Za produkcję z ramienia Showmax będzie odpowiadał Jurek Dzięgielewski, zaś producentem kreatywnym został Krzysztof Rak. Zdjęcia będą realizowane na Śląsku i w Warszawie. Serial będzie dostępny wyłącznie na platformie Showmax. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

Polski serial oryginalny realizuje również platforma Netflix. „1983” reżyserowany przez Agnieszkę Holland i inne reżyserki będzie pierwszą polską produkcją serwisu.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.