„Rojst” Jana Holoubka na Showmax. Kiedy premiera serialu i nowe odcinki, kto zagra w produkcji?

Justyna Kierzkowska
16.08.2018 12:27
Serial „Rojst” na Showmax|undefined Fot. materiały prasowe

Emisja 1. odcinka serialu „Rojst” coraz bliżej! Specjalnie dla Was zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie najważniejsze rzeczy, które powinniście wiedzieć przed premierą produkcji na Showmax. 

Tym, którzy pierwszy raz widzą i słyszą nazwę „Rojst”, wyjaśniamy. To tytuł najnowszej produkcji platformy Showmax, która będzie dostępna dla wszystkich subskrybentów. Serial Jana Holoubka jeszcze przed premierą zainteresował widzów. Na Antyradio.pl znajdziecie daty emisji kolejnych odcinków, nazwiska aktorów, którzy znaleźli się w obsadzie oraz utwór „Wszystko, czego dziś chcę” w wersji Moniki Brodki, promujący „Rojst”.

„Rojst” – serial Jana Holoubka dla Showmax. O czym będzie?

Historia przedstawiona w serialu Rojst ma opowiedzieć o tajemniczym podwójnym morderstwie, które będą próbowali rozwikłać dwaj dziennikarze. Rolę tego bardziej doświadczonego, Witolda Wanycza, otrzymał Andrzej Seweryn, z kolei w młodego, pełnego entuzjazmu, początkującego redaktora, Piotra Zarzyckiego, wcieli się Dawid Ogrodnik. Akcja serialu ma być osadzona w Polsce lat 80. i przenosić widzów w sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a obradami Okrągłego Stołu. Czy mężczyźni odnajdą sprawcę i rozwiążą zagadkę morderstwa?

Do sieci trafiły już pierwsze dwa teasery serialu „Rojst” oraz 10-minutowy prolog z udziałem Piotra Fronczewskiego, wprowadzający do historii. Intrygującą historię wyreżyserował Jan Holoubek na podstawie scenariusza napisanego razem z Kasprem Bajonem.

„Rojst”: s01e01 – kiedy premiera 1. odcinka na Showmax?

Premiera nowego serialu platformy Showmax coraz bliżej! W wielu miastach Polski pojawiły się już wielkie plakaty i banery na budynkach, promujące produkcję. 1.odcinek serialu „Rojst” online będzie miał premierę 19 sierpnia 2018 – będzie dostępny dla użytkowników Showmax.com.

„Rojst” – kiedy nowe odcinki?

Showmax podał już daty kolejnych odcinków serialu „Rojst”. Niestety, dla tych, którzy planowali spędzić jesienne wieczory oglądając nowy cykl Jana Holoubka, mamy smutną wiadomość. Serial „Rojst” będzie miał jedynie 5 odcinków, a każdy kolejny epizod produkcji będzie się pojawiać co tydzień na platformie. Jeśli plany Showmaksa nie ulegną zmianie, finał sezonu odbędzie się w połowie września 2018. Daty publikacji prezentują się więc następująco:

„Rojst” – daty emisji odcinków

  • Rojst: odcinek 1. – 19.09.2018
  • Rojst: odcinek 2. – 26.09.2018
  • Rojst: odcinek 3. – 02.09.2018
  • Rojst: odcinek 4. – 09.09.2018
  • Rojst: odcinek 5. – 16.09.2018

„Rojst” – gdzie oglądać serial online?

Choć w sieci wiele jest nielegalnie działających stron, przy pomocy których można oglądać najnowsze filmy i seriale przypominamy, że nie jest to zgodne z prawem. Najnowsze odcinki produkcji „Rojst” można legalnie obejrzeć jedynie na platformie Showmax.

„Rojst” – obsada serialu Jana Holoubka

Poza wspomnianymi wcześniej Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem, którzy wcielą się w główne role dwóch dziennikarzy, w serialu wystąpią także Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Wojciech Machnicki, a także Piotr Fronczewski, którego można było już zobaczyć w trailerze produkcji. Na ekranie zadebiutują też młodzi aktorzy - Nel Kaczmarek i Jan Cięciara, którzy wcielą się w dwoje nastolatków.

„Wszystko czego dziś chcę” Brodki promuje serial „Rojst”

Jak powiedział w wywiadzie dla redakcji Antyradio.pl Jan Holoubek, zaangażowanie Moniki Brodki do serialu „Rojst” było decyzją działu promocji Showmax. Utwór „Wszystko, czego dziś chcę” z 1981 roku, który w oryginale śpiewała Izabela Trojanowska, został ponownie nagrany w nowej aranżacji. Cover od razu spodobał się fanom i został już odtworzony ponad 6,5 mln razy w serwisie YouTube. Brodka nagrała autorską wersję utworu utrzymaną w stylistyce dusznych czasów PRL-u. Scenografia, stroje, muzyka i światło przenoszą widza gdzieś do małego miasteczka w Polsce z lat 80. W teledysku obok piosenkarki pojawił się także Piotr Fronczewski, wcielający się w serialu „Rojst” w rolę kierownika Hotelu Centrum.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.