"Rojst" doczeka się zagranicznej premiery na Netfliksie. Jest amerykański zwiastun

18.03.2020 14:52
"Rojst" doczeka się zagranicznej premiery na Netfliksie. Jest amerykański zwiastun Fot. ; materiały prasowe/Netflix

"Rojst" to serial wyprodukowany przez polski oddział platformy Showmax, która kilka miesięcy temu zakończyła pracę w Polsce. Prawa do produkcji przejął Netflix, który postanowił pokazać dzieło światu.

"Rojst" to polski serial kryminalny z Dawidem Ogrodnikiem i Andrzejem Sewerynem w rolach głównych. Produkcja oryginalnie została przygotowana na potrzeby serwisu streamingowego Showmax, ale po wyjściu firmy z Europy (postanowili skupić się na rozwoju streamingu w Afryce), prawa do serialu nabył Netflix. Ten zamierza przedstawić serial międzynarodowej publiczności już 25 marca 2020 roku.

Rojst z międzynarodową premierą na Netfliksie

Fabuła serialu "Rojst" rozgrywa się w latach 80. w Polsce. W niedużym miasteczku na południowym zachodzie Polski dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza.

Przeczytaj także

W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para młodych nastolatków. W gazecie lokalnej gazecie tych morderstwach ma napisać Witold Wanycz, doświadczony, ale nieco zgorzkniały dziennikarz. W tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki, który jest synem wysoko postawionego działacza partyjnego. Młody mężczyzna rozpoczyna własne dziennikarskie śledztwo i szybko okazuje się, że sprawa jest bardziej mroczna, niż mogło się wydawać.

Tak natomiast ma brzmieć zagraniczna wersja produkcji "Rojst":

Serial międzynarodowo będzie nosił tytuł "The Mire", co oznacza dosłownie "rojst". Jak podaje portal naekranie.pl, premiera angielskiej wersji językowej serialu ma się odbyć 25 marca 2020 roku. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.