„Rojst”: pierwszy teaser niepokojącego serialu Showmax

Natalia Hluzow
23.07.2018 14:40
Dawid Ogrodnik Rojst|undefined Fot. kadr z wideo

Serwis Showmax zaprezentował pierwszy teaser serialu „Rojst” z Dawidem Ogrodnikiem i Andrzejem Sewerynem w rolach głównych.

Osadzony w Polsce lat 80. serial oryginalny Showmax doczekał się pierwszego teasera i oficjalnej daty premiery. Jak prezentuje się nadchodzący „Rojst” z gwiazdorską obsadą i kiedy pojawi się na platformie?

Zofia Wichłacz Rojst Fot. foto: kadr z wideo

„Rojst” – pierwszy zwiastun serialu Showmax

Noc. Małe miasteczko. Las. Polskie bagno. Pierwsze kadry teasera wprowadzają nas do mrocznego świata „Rojstu” osadzonego w szarym i nieprzyjaznym klimacie lat 80. Choć zwiastun trwa zaledwie 30 sekund, kilka ujęć prezentujących Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika, Zofię Wichłacz, Magdalenę Walach i Agnieszkę Żulewską wystarczy, by spodziewać się po nowym serialu Showmax naprawdę wysokiego poziomu.

Kim jest kobieta, o której w teaserze wspomina Witold Wanycz, grany przez Andrzeja Seweryna? Jakie tajemnice odkrywa młody redaktor Piotr Zarzycki, w którego wciela się Dawid Ogrodnik? Wszystkiego dowiemy się już wkrótce, oglądając nowy serial w reżyserii Jana Holoubka. 

„Rojst” – o czym będzie?

Akcja produkcji toczy się pomiędzy stanem wojennym a obradami Okrągłego Stołu w małej miejscowości w południowo-zachodniej Polsce, gdzie dochodzi do podwójnego morderstwa - komunistycznego działacza i prostytutki. O morderstwie do lokalnej gazety ma napisać zgorzkniały dziennikarz Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), jednak w redakcji zatrudnia się młody i rozentuzjazmowany Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), syn partyjnego działacza, który zaczyna własne śledztwo dziennikarskie. Szybko okazuje się, że im bardziej zanurza się w sprawę, tym głębiej wchodzi w tytułowy rojst– bagno, w którym bardzo łatwo ugrzęznąć.

Andrzej Seweryn Rojst Fot. foto: kadr z wideo

„Rojst” – obsada i twórcy

Nowa produkcja Showmax została zrealizowana według autorskiej wizji Jana Holoubka, który jest reżyserem i współscenarzystą „Rojstu”. Drugim autorem scenariusza jest Kasper Bajon. Za zdjęcia odpowiada Bartek Kaczmarek, za produkcję - Studio Filmowe Kadr z Dariuszem Sidorem na czele, Jurek Dzięgielewski z ramienia Showmax oraz Krzysztof Rak jako producent kreatywny.

W główne role główne wcielają się Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn, którzy pojawili się już razem na ekranie jako Zdzisław i Tomasz Beksińscy w „Ostatniej Rodzinie” Jana P. Matuszyńskiego. Prócz nich w serialu zobaczymy wspomniane już Zofię Wichłacz, Agnieszkę Żulewską i Magdalenę Walach oraz Ireneusza Czopa, Jacka Belera, Wojciecha Machnickiego i Piotra Fronczewskiego. Premiera „Rojstu” już 19 sierpnia 2018 w serwisie Showmax.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.