Ruszyły prace nad 4. sezonem „Ricka i Morty'ego”. Twórcy udostępnili zakulisowe wideo

Kamil Kacperski
06.07.2018 09:52
Ruszyły prace nad 4. sezonem „Ricka i Morty'ego”. Twórcy udostępnili zakulisowe wideo Fot. kadr z serialu

Jeżeli dopiero teraz ruszyły prace nad scenariuszem 4. sezonu, to premiery nowych odcinków „Ricka i Morty'ego” możemy się spodziewać najprawdopodobniej dopiero w 2020 roku.

Kilka tygodni po ogłoszeniu, że Adult Swim zamówił kolejne 70 odcinków serialu „Rick i Morty”, twórcy postanowili podzielić się ze swoimi fanami zakulisowym wideo pokazującym proces pracy nad 3. sezonem serialu. Oprócz tego, że sam filmik jest przepełniony absurdalnym humorem twórców, który doskonale znają wszyscy fani, to Dan Harmon i spółka podzielili się ważną informacją.

Mianowicie 5 lipca 2018 roku ruszyły prace nad scenariuszem 4. sezonu „Ricka i Morty'ego”. Po miesiącach spekulacji, problemów kontraktowych i innych zakulisowych niesnasek, oficjalnie rozpoczęła się produkcja kolejnych odcinków opowiadających o szalonych przygodach genialnego dziadka i jego nierozgarniętego wnuczka.

Rick i Morty - ruszyła produkcja 4. sezonu

Samo wideo pokazuje proces twórczy podczas pisania finałowego odcinka 3. sezonu, w którym Rick walczy z prezydentem USA. Scenarzyści zdradzają, że pierwotnie fabuła epizodu miała być zgoła inna - tytułowy bohater miał się zjednoczyć z politykiem. Razem, panowie walczyliby z wilkołakami ISIS.

Szef scenarzystów i współtwórca całego serialu, Dan Harmon, szybko tłumaczy ogólny zarys odcinka, przypominając przy okazji podstawy pisania jakiejkolwiek historii - na początku para nawzajem się na siebie wścieka, potem pojawia się wielkie zagrożenie, a na końcu jest pojednanie i zażegnanie kryzysu wspólnymi siłami. Wiecie, jak w „Avengers” albo „Epoce Lodowcowej”.

Rick i Morty - kiedy premiera 4. sezonu?

Panowie Dan Harmon i Justin Roiland (aktor, współtwórca seriali) bardzo poważnie traktują prace nad „Rickiem i Mortym”. Znając życie, będą tak długo pracowali nad sezonem numer 4, że produkcja pojawi się pewnie dopiero w 2020 roku. Statystycznie rzecz biorąc, wychodzi na to, że Ricka i Morty'ego nie zabraknie nam przez najbliższe 20 lat. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.