SNL Polska: podsumowanie pierwszego sezonu programu

Natalia Hluzow
24.03.2018 16:30
SNL Polska finałowy odcinek|undefined Fot. materiały prasowe Showmax

2 grudnia 2017 roku ekipa SNL Polska po raz pierwszy pojawiła się na platformie Showmax, serwując widzom lokalną wersję słynnego amerykańskiego formatu, Saturday Night Live. Dziś, po 16 tygodniach od rozpoczęcia programu, podsumowujemy pierwszy sezon polskiego SNL'a.

Od grudnia 2017 do marca 2018 wszyscy użytkownicy Showmax mieli okazję śledzić cosobotnie, rozrywkowe komentarze dotyczące sytuacji społeczno-politycznej w Polsce i na świecie. SNL Polska wzorowany na popularnym amerykańskim formacie co tydzień dostarczał nowych skeczy z udziałem stałej obsady i gwiazd polskiego filmu, muzyki i telewizji. Co najbardziej podobało się widzom? I co najmilej wspominają gwiazdy programu? Wszystkiego dowiedzie się w poniższym materiale.

SNL Polska s01 - podsumowanie 15 odcinków

Pierwszy odcinek SNL Polska pojawił się na platformie Showmax 16 tygodni temu. Jego gościem i prowadzącym w jednej osobie był Piotr Adamczyk. Aktor w symbolicznych, czerwonych butach poprowadził teleturniej z Papieżami, który przekonał polską publiczność do nowego programu. Po Adamczyku następne odcinki prowadzili kolejno: Michał Piróg, Jakub Gierszał, Robert Biedroń, Igor Kwiatkowski, Joanna Krupa, Tomasz Karolak, Olga Bołądź, Filip Chajzer, Piotr Cyrwus, Piotr Stramowski, Piotr Gąsowski, Katarzyna Pakosińska, Iza Miko i Weronika Rosati. Każda z gwiazd współtworzyła scenariusz swojego odcinka, dlatego każdy z nich był ściśle związany z prowadzącym. Dlatego też mieliśmy okazję oglądać rzeczony skecz o papieżach w wykonaniu Piotra Adamczyka, zapowiedź ambitnego filmu „Laktoza” z udziałem Jakuba Gierszała, „Rodzinkę królów” z Tomaszem Karolakiem czy Piotra Stramowskiego w komicznej produkcji „Kobieta Mafin”. Obok prowadzących gościnnie pojawiały się czasem także inne gwiazdy, m.in. Anja Rubik, Zygmunt Chajzer i Sebastian Fabijański, zaś prócz skeczy każdy odcinek dostarczał także muzycznej rozrywki. Na scenie SNL Polska wystąpili m.in.: Julia Marcell, Natalia Kukulska, Kamp!, Natalia Nykiel, Xxanaxx, Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz i Pola Rise.

Zobacz, jak gwiazdy programu wspominają pierwszy sezon:

Jurek Dzięgielewski, Head of Content Showmax CEE, równie radośnie podsumował pierwszą odsłonę programu. Jak powiedział:

Historyczny, pierwszy sezon polskiej edycji Saturday Night Live, czyli SNL Polska za nami. Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się wprowadzić tak trudny i wymagający format i zdobyć grupę lojalnych fanów, którzy tydzień w tydzień o 21.00 włączali Showmax. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez niezwykle utalentowanej obsady i scenarzystów. Śmiało możemy teraz powiedzieć, że zgodnie z zapowiedziami, ten show okazał się prawdziwą kuźnią talentów. 

A skoro już mowa o kuźni talentów, należy wspomnieć także stałą obsadę programu, która wypełniała swoim talentem i humorem większość skeczy. Byli to prowadzący satyryczne wiadomości Weekend Update Laura Breszka i Kamil Pruban, wcielający się Petrusia Pana Michał Meyer, a także Mateusz Grydlik, Monika Babula, Karolina Piechota, Sebastian Stankiewicz, Helena Ganjalyan, Michał Zieliński, Magda Smalara i Szymon Mysłakowski. 

SNL Polska s01 - najlepsze skecze

W ciągu 15 tygodni trwania programy, SNL Polska miewał swoje wzloty i upadki. Zdarzały się wprawdzie żarty nieśmieszne, a nawet żenujące, stremowani prowadzący i nieciekawe newsy podczas Weekend Update. Trzeba jednak przyznać, że polskim twórcom SNL wiele rzeczy się naprawdę udało i kilka scenek z pewnością zapisze się w historii polskiej rozrywki. Które ze skeczy z udziałem gości i stałej obsady programu okazały się najlepsze? Według danych przedstawionych przez Showmax są to:

1. RODZINKA KRÓLÓW

2. MILION W NARODZIE

3. CHWDP

4. WEEKEND UPDATE

5. PETRUŚ PAN

Do powyższej listy my dorzucilibyśmy jeszcze parodię Taco Hemingwaya w wykonaniu Jakuba Gierszała oraz przedziwny skecz z udziałem Tomasza Karolaka, w którym wcielał się w rolę króla Salomona:

24 marca 2018 przypada pierwsza sobota bez SNL Polska, co z pewnością zasmuciło fanów programu. Na otarcie łez przypominamy jednak, że wszystkie odcinki polskiego SNL wciąż są dostępne na platformie Showmax, wybrane skecze można oglądać na oficjalnym kanale Youtube programu, zaś sukces pierwszego sezonu sugeruje, że stałą obsadę i nowych gości spotkamy jeszcze nieraz w kolejnych odsłonach polskiej edycji Saturday Night Live.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.