"Seks w wielkim mieście" doczeka się rebootu. Co wiemy o nadchodzącym serialu?

28.12.2020 15:04
Seks w wielkim mieście Fot. EAST NEWS/EVERETT COLLECTION SEX AND THE CITY: THE MOVIE

"Seks w wielkim mieście" już niebawem trafi na ekrany w nowej, odświeżonej wersji. Za produkcję odpowie HBO Max, a na ekranie mają pojawić się gwiazdy oryginalnego serialu.

Moda na przypominanie hitów z lat 90. trwa w najlepsze. Popularne seriale powracają albo w niezmienionej formie ("Przyjaciele" lub "Jezioro marzeń" na Netflix) albo w postaci nowej produkcji po latach (odcinek specjalny "Przyjaciół" na HBO Max), albo jako reboot, czyli nowa, uwspółcześniona wersja dawnego hitu. Do tej ostatniej grupy należeć będzie ogłoszona niedawno nowa odsłona "Seksu w wielkim mieście". 

Polecamy

"Seks w wielkim mieście": Reboot serialu nadchodzi

Plotki o powrocie "Seksu w wielkim mieście" od dawna krążyły w sieci. Jak podaje portal Deadline, teraz doniesienia te zostały potwierdzone u źródeł. Nowa wersja hitu będzie limitowanym serialem oryginalnym HBO MaxSzczegóły rebootu są na razie owiane tajemnicą, jednak mówi się, że Warner Media (grupa, do której należy HBO Max) prowadzi rozmowy z odtwórczyniami głównych ról w oryginalnym serialu, w związku z czym na ekrany powrócą prawdopodobnie Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kristin Davis. Nie wiadomo jeszcze, czy nowy serial będzie opowiadał o perypetiach Carrie, Mirandy i Charlotte po latach, czy twórcy uczynią z nich postacie poboczne dla nowej czwórki przyjaciółek. Pewne jest natomiast to, że w nowej produkcji zabraknie Kim Cattrall, która kreowała postać przebojowej Samanthy. Aktorka kilkukrotnie podkreślała, że nie zamierza powracać do "Seksu w wielkim mieście".

Polecamy

"Seks w wielkim mieście" - kultowa produkcja z lat 90.

"Seks w wielkim mieście" zapisał się w historii jako jeden z najsłynniejszych seriali kobiecych w dziejach telewizji. Produkcja emitowana w latach 1998-2004 liczyła łącznie 94 odcinki, w których cztery główne bohaterki otwarcie rozmawiały na tematy uważane dotychczas za tabu. W latach 2008 i 2010 na podstawie serialu zrealizowano dwie pełnometrażowe kontynuacje. Natomiast w 2013 roku stacja The CW stworzyła prequel serialu z Anną Sophią Robb w roli młodej Carrie Bradshaw. 

W kwestii oryginalnego "Seksu w wielkim mieście" od lat pojawiały się głosy, że choć produkcja była uznawana za rewolucyjną w latach 90., dziś jest nieaktualna i przestarzała. Podkreślała to m.in. aktorka wcielająca się w rolę Mirandy, Cynthia Nixon, która zwracała uwagę na brak różnorodności etnicznej wśród bohaterek. Dzięki nowej wersji producenci będą mogli odświeżyć wizerunek kultowego serialu. Z niecierpliwością czekamy na efekty.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.