Seksowny strój inspirowany „Opowieścią podręcznej”? Pomysł firmy bieliźniarskiej spotkał się z ostrą krytyką

Sergiusz Kurczuk
21.09.2018 17:26
Seksowny strój inspirowany „Opowieścią podręcznej”? Pomysł firmy bieliźniarskiej spotkał się z ostrą krytyką Fot. kadr z serialu Opowieść podręcznej

Firma Yandy produkująca bieliznę przygotowała pomysł kostiumu na tegoroczne Halloween. Seksualizacja stroju podręcznych z głośnego serialu Hulu nie przypadła jednak do gustu opinii publicznej. 

„Opowieść podręcznej” to szokujący serial stacji Hulu, który ukazuje przerażającą wizję alternatywnej przyszłości, w której część kobiet staje się żywymi inkubatorami. Tak zwane podręczne trafiają do domów bezpłodnych par na wysokich stanowiskach, gdzie są regularnie gwałcone. Kiedy zajdą w ciążę, czekają do porodu, odbiera się im dziecko i trafiają do kolejnej rodziny. Produkcja, która doczekała się na razie 2. sezonów, cieszy się niezwykłą popularnością, bo pokazuje, do czego prowadzi fanatyzm i mizoginia, której dużo we współczesnym świecie. Amerykańska firma bieliźniarska Yandy postanowiła wykorzystać tę popularność i stworzyła szokujące kostiumy na Halloween. 

Seksowne podręczne, czyli wpadka firmy Yandy

Z okazji zbliżającego się święta duchów, w ofercie Yandy pojawił się specjalny kostium stworzony z myślą o fanach „Opowieści podręcznej”. Firma powołała do życia również inne filmowe i serialowe uniformy na Halloween, ale żaden nie wywołał takiej burzy, jak seksowne kostiumy podręcznych. Oto jak próbowano sprzedać produkt.

Nastała niepokojąca dystopiczna przyszłość, w której kobieta nie ma prawa głosu. My jednak mamy odwagę, by namówić cię na ten ekskluzywny kostium Odważnej Czerwonej Panny. 

Oczywiście pomysł nie przypadł do gustu opinii publicznej, która poddała firmę miażdżącej krytyce na portalach społecznościowych. 

Strój wywołał ogromne oburzenie, pponieważ serial mówi o walce z uprzedmiotowieniem kobiet i porusza kwestie walki o ich prawa. Już dawno kostium podręcznych stał się symbolem walki o lepszą przyszłość kobiet na całym świecie. Tymczasem produkt z oferty Yandy jest całkowitym zaprzeczeniem tego znaku. 

Firma postanowiła wycofać strój ze sprzedaży, a na jej Twitterze pojawiło się oficjalne oświadczenie. 

Firma Yandy zawsze będzie miała za zadanie zachęcanie naszych klientów do „Posiadania Własnego poczucia bycia Sexy”. Wspieramy naszych klientów, którzy czują się dobrze w swoich ciałach bez względu na to, kim są lub co zdecydują nosić. Nasza polityka jest przede wszystkim zakorzeniona w wyzwoleniu kobiet i płci kulturowej.

W ciągu ostatnich kilku godzin stało się jasne, że nasz „Odważnej Czerwonej Panny Kostium Yandy” jest odbierany jako symbol opresji wobec kobiet, niż wyraz walki o ich wyzwolenie. To nieporozumienie, ponieważ pod żadnym względem nie takie były nasze intencje. Zainspirowaliśmy się, obserwując użycie tego kostiumu jako znaku protestu. 

Biorąc pod uwagę szczere wypowiedzi, poparte licznymi osobistymi opowieściami, które otrzymaliśmy, usuwamy kostium z naszej strony.

Cena za sławetny kostium wynosiła 65 dolarów. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.