Seria "Piątek, trzynastego" doczeka się nowego serialu od A24. O czym opowie "Crystal Lake"?

02.11.2022 13:11
Seria "Piątek, trzynastego" doczeka się nowego serialu od A24. O czym opowie "Crystal Lake"? Fot. materiały prasowe/Paramount

Sukces ostatnich filmowych części "Halloween" przykuł wzrok właścicieli praw do innych legendarnych marek horrorów z lat 80. Nowej produkcji doczeka się teraz seria "Piątek, trzynastego".

Piątek, trzynastego - powstaje nowy serial związany z serią

Jak podaje Deadline, Bryan Fuller dostał zielone światło od platformy streamingowej Peacock, by stworzyć serial ze świata "Piątku, trzynastego". Ten ma nosić tytuł "Crystal Lake" i będzie prequelem oryginału. Najprawdopodobniej zobaczymy w nim opowieść o matce Jasona Vorheesa - może poznamy w nim ojca tego pomiotu z piekła? Wytwórnią serialu ma być A24, które dystrybuowało "Uncut Gems", czy "Dziedzictwo". 

Polecamy

Współtwórca serialu "Star Trek: Discovery" Bryan Fuller został scenarzystą, showrunnerem i producentem wykonawczym. Ten pracował nad projektem związanym z "Piątkiem, trzynastego" od 2013 roku. Teraz na reszcie będzie miał okazję go zrealizować. 

W tworzenie produkcji będą również zaangażowani twórcy oryginału - Victor Miller (scenarzysta), Marc Toberoff i Rob Barsamian (producent) zostali producentami wykonawczymi projektu "Crystal Lake".  

Bryan Fuller powiedział w oświadczeniu:

Poznałem "Piątek, trzynastego" na stronach magazynu "Famous Monsters", kiedy miałem 10 lat i myślałem o tej opowieści od tamtego czasu. Jeśli chodzi o horrory, to A24 podnosi poprzeczkę i tworzy rewolucyjne dzieła, więc jestem bardzo podekscytowany, że możemy wrócić na łono obozu przy Crystal Lake pod ich banerem.

Polecamy

Przypominamy, że oryginalny film "Piątek, trzynastego" opowiadał nam o grupie nastolatków, którzy są mordowani podczas wakacyjnego obozu. W głównych rolach pojawili się Betsy Palmer, Adrienne King, Laurie Bartram oraz Kevin Bacon. 

Palmer wcielała się w panią Vorhees, która zamordowała dwójkę nastolatków na obozie Crystal Lake w 1959 roku, kiedy jej syn Jason "topi" się w pobliskim jeziorze. Kobieta powraca do mordowania, kiedy 20 lat później grupka nastolatków próbuje reaktywować obóz. Jason pojawia się na koniec filmu, by zamordować Alice (Adrienne King) za zabójstwo jego matki. 

Na razie data premiery, obsada i szczegóły fabuły "Crystal Lake" nie są znane.

Polecamy

  

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.