Serial Marvela „New Warrios” będzie komedią paradokumentalną

Sergiusz Kurczuk
26.03.2018 13:01
New Warriors|undefined Fot. kadr z komiksu New Warriors vol. 5 #12

Najnowszy serial Marvela wykorzysta formułę, której w produkcjach o superbohaterach jeszcze nie było - paradokument. 

Chociaż serial paradokumentalny większości polskich widzów kojarzy się z produkcjami pokroju „Trudnych spraw” i „Ukrytej prawdy”, w innych krajach wielokrotnie dowiedziono, że za pomocą tego serialowego gatunku, można stworzyć naprawdę zabawne i przede wszystkim dobre historie. Przykładami mogą być na przykład „The Office”, „Współczesna rodzina” czy „Chłopaki z baraków”. Pojawiły się informacje, że najnowszy serial oparty na komiksach Marvela, ma być utrzymany w podobnym tonie. To nie pierwszy raz, kiedy Marvel sięga po paradokument. Taika Waititi znany z pełnometrażowej komedii paradokumentalnej „Co robimy w ukryciu?” dał popis swoim umiejętnościom, tworząc zabawne krótkie metraże dotyczące Thora. W domowej edycji filmu „Thor: Ragnarok” znowu mieliśmy okazję spotkać się z Darrylem. 

„New Warriors” jako paradokument o superbohaterach

Nowy serial Marvela ma opowiadać o grupie nastoletnich superbohaterów. Wybrano już członków obsady oraz zdradzono, którzy młodzi herosi pojawią się w produkcji ABC StudiosFabian Nicieza - jeden z twórców komiksowego Deadpoola, który pracował również nad serią „New Warriors”, jest związany z serialową adaptacją przygód superherosów. W wywiadzie dla Syfy zdradził kilka informacji dotyczących zbliżającej się premiery serialu. 

Serial nie jest serią komiksową, to odrębny byt i moim pragnieniem jest, żeby był najlepszy, jak to tylko możliwe. Całość będzie w połowie dramatem, w połowie komedią paradokumentalną o grupie młodych około 20-letnich ludzi mieszkających w domu, którzy udają, że są superbohaterami. 

Ze słów Niciezy i informacji dotyczącej postaci, które pojawią się w serialu, można wnioskować, że produkcja będzie bazowała na 3. serii przygód New Warriors. Mimo że do tej pory ukazało się 6 volume'ów opowiadających o młodych herosach, to właśnie 6-odcinkowa miniseria cieszyła się największym uznaniem czytelników. Nova, Night Thrasher, Namorita, Speedball i Mocrobe połączyli siły, by pokonać złego Nitro. Podczas potyczki ze złoczyńcą doszło do eksplozji w szkole. W wypadku zginęło ponad 600 osób. To wydarzenie miało bezpośredni wpływ na komiksowy event „Civil War”

1 Fot. foto: kadr z komiksu New Warriors vol. 3 #1

Nicieza, który obecnie pracuje nad serią o Black Pantherze, porównał powstający serial do komiksowego odpowiednika. Scenarzysta powołał do życia pierwszą serię poświęconą „New Warriors” jeszcze w roku 1990. 

To, co uważa, że było sukcesem mojego runu „New Warriors”, z czym zmagają się inni, to ostra, pełna pasji, i relatywnie niedojrzała perspektywa młodych postaci szukających sposobu na zmianę świata. Był tam element złości i pasji, który wpłynął na całą serię. Był też element pozytywnych aspiracji, ponieważ bohaterowie powinni być również dobrymi ludźmi, którzy nie wiedzą jeszcze zbyt dużo o świecie. Mam nadzieję, że twórcy użyją tych elementów w serialu, bo wtedy, według mnie, będą to całkiem nowi New Warriors. Jeśli tak się nie stanie, to będzie to inna wersja, którą publikował Marvel i zarazem powód braku sukcesu: brak rdzenia.

Miejmy nadzieję, że twórcy serialu nie pójdą na łatwiznę i przygotują dla fanów Marvela dobry serial oparty na przygodach mniej popularnych postaci. To, że twórcy wzięli się za mało znaną grupę, daje im duże pole do popisu, więc jest o co walczyć. Poza tym ujawniono, że do zespołu dołączy Squirell Girl, która w komiksach nie była członkinią New Warriors, ale idealnie wpisze się w humorystyczny ton serialu. Premiera „New Warriors” zapowiedziana jest na rok 2018, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy zobaczymy pierwszy z dziesięciu odcinków serialu. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.