Serial "Orange Is the New Black" będzie kontynuowany w telewizji

Natalia Hluzow
09.11.2018 16:47
Orange is the new black|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

Zarząd Lionsgate TV postanowił uratować dziewczyny z Litchfield i po zakończeniu "Orange Is the New Black" na Netflix kontynuować serial w telewizji.

W październiku 2018, ku rozpaczy wszystkich fanów Piper i spółki, Netflix oficjalnie ogłosił zakończenie serialu "Orange is the New Black" po 7. sezonie. Okazuje się jednak, że nie tylko widzowie nie wyobrażają sobie życia bez dziewcząt z Litchfield. Także producenci serialu chcą jego kontynuacji. 

"Orange Is the New Black" trafi do telewizji

O zamiarze zrealizowania sequelu "Orange Is the New Black" poinformował Kevin Beggs, członek zarządu Lionsgate Television Group. Jak powiedział:

Prowadzimy już dyskusje na ten temat i kiedy nadejdzie właściwy moment, podejmiemy rozmowy z Jenji [Kohan - twórczynią serialu] na temat potencjalnego sequela.

Na temat dalszego ciągu serialu wypowiedziała się też jedna z jego producentek wykonawczych, Tara Hermann. W rozmowie z The Hollywood Reporter przyznała, że już po zakończeniu 6. sezonu "Orange Is the New Black" pojawiło się wiele pomysłów na spin-offy serii. Żaden nie zostanie jednak wprowadzony w życie przed zakończeniem oryginalnej produkcji na Netflix. 

"Orange is the New Black" - jeden z pierwszych seriali Netflix

"Orange Is the New Black" zadebiutował na platformie Netflix w 2013 roku jako jeden z pierwszych seriali oryginalnych serwisu. Pomimo kontrowersyjnej tematyki i nieznanej obsady, oparta na faktach opowieść o zróżnicowanej grupie osadzonych odsiadujących wyroki w więzieniu dla kobiet szybko zaskarbiła sobie miłość fanów na całym świecie. Produkcja została także doceniona przez krytyków. Serial był sześciokrotnie nominowany do Złotego Globu i otrzymał 4 statuetki Emmy – w tym za najlepszy dobór obsady w serialu dramatycznym.

Siódmy i ostatni sezon "Orange Is the New Black" nie otrzymał jeszcze oficjalnej daty premiery. Wiadomo jednak, że finałowe odcinki zadebiutują na Netflix w 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.