Serial animowany "X-Men" doczeka się kontynuacji! Kiedy zobaczymy "X-Men '97"?

15.11.2021 11:11
Serial animowany "X-Men" doczeka się kontynuacji! Kiedy zobaczymy "X-Men '97"? Fot. materiały prasowe/Disney+

Legendarny serial animowany "X-Men: The Animated Series" z lat 90. doczeka się kontynuacji po latach w postaci produkcji "X-Men '97". Co wiemy o nowym tytule?

X-Men '97 - oto kontynuacja kultowego X-Men: TAS

Serial "X-Men: The Animated Series" z lat 90. to jedna z najlepszych opowieści o superbohaterach w historii. Adaptacja znanych i mniej znanych komiksów Marvela o grupie mutantów pod dowództwem Profesora X do dzisiaj jest uznawana za złoty standard wśród produkcji telewizyjnych (i w sumie filmowych) Marvela. O kontynuacji tego serialu mówi się od lat i ta nareszcie się urzeczywistniła. 

Polecamy

Podczas ostatniego Disney+ Day dowiedzieliśmy się, że w produkcji jest już nowy animowany serial "X-Men '97", który będzie kontynuacją przygód drużyny X-Men z serialu z lat 90. Akcja oryginału kończyła się właśnie we wrześniu 1997 roku, kiedy śmiertelnie ranny Profesor Charles Xavier został przetransportowany wraz z Magneto do królestwa Shi'ar z daleka od Ziemi.

Jak rozumiemy, "X-Men' 97" opowie nam o losach drużyny niedługo po utracie Profesora X i Magneto. Co ciekawe, w serialu ma powrócić większość oryginalnej obsady - wśród nich pojawią się Cal Dodd, Lenore Zann, George Buza, Adrian Hough, Christopher Britton, Catherine Disher, Chris Potter, Alison Sealy-Smith i Alyson Court. 

Polecamy

Wśród nowych głosów usłyszymy gwiazdę Jennifer Hale (damska wersja Komandor Shepard w Mass Effect). Oprócz tego pojawią się: Anniwaa Buachie, Ray Chase, Matthew Waterson, JP Karliak, Holly Chou, Jeff Bennett oraz AJ LoCascio. Głównym scenarzystą i producentem wykonawczym jest Beau DeMayo, który niedawno pracował nad scenariuszami do "Wiedźmina" od Netflix.

Twórcy oryginalnego "X-Men: The Animated Series", czyli Eric i Julia Lewald, a także reżyser Larry Houston będą pełnili funkcje kreatywnych konsultantów. Disney+ potwierdził, że serial "X-Men '97" pojawi się w ofercie platformy już w 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.