Serial o Laleczce Chucky oficjalnie potwierdzony. Wiemy, gdzie będzie emitowany

Kamil Kacperski
30.01.2019 09:55
Chucky|undefined Fot. kadr z filmu "Child's Play"

Don Mancini, twórca postaci, zapowiadał produkcję od czerwca 2018 roku. Teraz nareszcie oficjalnie potwierdzono, która stacja kupiła pomysł artysty i czego możemy się spodziewać po serialu.

Pod koniec 2017 roku ukazał się 7. film opowiadający o zabójczej zabawce, zatytułowany "Cult of Chucky". Twórcy zapowiedzieli, że powstaną kolejne krwawe przygody czerwonowłosej kukły, ale tym razem widzowie będą oglądać je w formie serialu. O przedsięwzięciu zrobiło się cicho, ale pod koniec czerwca 2018 roku zapowiedziano, że w przeciwieństwie do ofiar opętanej lalki serial żyje i ma się dobrze. Jego nadejście zapowiedział sam Don Mancini, który w 1988 roku stworzył postać i napisał scenariusz do wszystkich części słynnego horroru. 

Chucky - powstanie serial

Nareszcie projekt znalazł swój dom - produkcję "Chucky: The Series" będziemy mogli oglądać na antenie telewizji SYFY, której seriale są w Polsce dostępne na platformie HBO GO (np. "Krypton"). Na temat nadchodzącej produkcji wypowiedział się sam twórca postaci, Don Mancini, który określił telewizję SYFY "najlepszym miejscem dla opowiedzenia swojej historii":

Naprawdę długo czekałem na to, by przenieść Chucky na ekrany telewizorów i SYFY jest perfekcyjne. Program będzie nowym spojrzeniem na franczyzę i pozwoli nam na eksplorację charakteru Chucky w taki sposób, na jaki pozwala tylko telewizja. Nie zapomnimy oczywiście o oryginalnej wizji, którą było terroryzowanie widzów. Fani będą zadowoleni.

Serial nie będzie rebootem, tylko bezpośrednią kontynuacją 7 filmów z ostatnich 30 lat. W wersji telewizyjnej zobaczymy więc, co stało się po wydarzeniach z horroru "Cult of Chucky". Produkcją zajmie się David Kirschner, sam Mancini oraz Nick Antosca, który współpracował już z SYFY przy "Channel Zero".

Chucky - kiedy premiera serialu?

Niestety, na razie nie wiadomo kiedy "Child’s Play: The Series" trafi na ekrany telewizorów. W produkcji jest również filmowy reboot serii, z którym Mancini nie ma nic wspólnego. Jego premiera jest planowana na lato 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.