Seriale z lat 90., które powrócą niebawem na ekrany telewizorów

Sergiusz Kurczuk
12.07.2018 15:59
Sabrina nastoletnia czarownica|undefined Fot. IFA Film/East News

Już niedługo czar lat 90. powróci za sprawą wznowień lub rebootów znanych seriali sprzed prawie 30 lat. Które telewizyjne produkcje wrócą na ekrany? 

Mamy rok 2018, ale rozglądając się dookoła, można zauważyć wiele elementów typowych dla lat 90. XX wieku. Głównie objawia się to w modzie, ale trend na powrót ducha ostatniej epoki 20. stulecia objawia się również w innych dziedzinach kultury - od muzyki, przez komiksy i filmy na serialach kończąc. Niedawno zakończono dwa wznowienia słynnych produkcji telewizyjnych - „Roseanne” i „Z Archiwum X”. Jeden serial zniknął z anteny z powodu skandalu, drugi przez spadek oglądalności. Te porażki nie zniechęciły jednak osób decyzyjnych o powołaniu kolejnych kontynuacji lub zupełnie nowych wersji produkcji, które młodsze pokolenia mogą znać jedynie z powtórek. 

Oto zestawienie seriali z lat 90., które niedługo powrócą na szklany ekran.

Serial „Clarissa wyjaśni wszystko” („Clarissa Explains It All”)

Stacja Nickelodeon w 1991 roku stworzyła serial dla młodzieży o 14-letniej Clarisie Darling. Głowna bohaterka przedstawiała w nim życie typowej jak na lata 90. nastolatki. Był więc rock, chłopaki, szkoła, rodzina i przyjaciółki. Oczywiście nie mogło zabraknąć problemów, które z optymizmem rozwiązywała. W 2018 roku zapowiedziano, że powstanie kontynuacja sitcomu. Znowu zobaczymy Clarissę, która tym razem jest już mamą. Na razie nie wiadomo, kiedy nowy sezon trafi na antenę.

Serial „Czarodziejki” („Charmed”)

W 1998 roku zadebiutował serial o trzech siostrach, które zajmują się magią. Przyciągał przed ekrany widzów różnych gatunków, ponieważ łączył horror, fantasy, komedię, a nawet operę mydlaną. Prue, Piper i Phoebe zyskują nadprzyrodzone moce, znajdując Księgę Cieni i odczytując z niej magiczne inkantacje. W nowej wersji zobaczymy historie od początku. W rolach głównych wystąpią Madeline Mantock, Melonie Diaz oraz Sarah Jeffery. Premiera została zapowiedziana na październik 2018 roku.

Serial „Daria” - hit MTV

Jeden ze słynniejszych seriali animowanych z lat 90. stacji MTV. Produkcja trafiła na ekrany telewizorów w 1997 roku i opowiadała o tytułowej bohaterce - wyalienowanej licealistce, której nie rozumie cały świat, nawet jej najbliżsi. Jedyną osobą, która nie patrzy na Darię krzywo była jej najlepsza przyjaciółka Jane Lane. W 2018 roku MTV zapowiedziało reboot serialu, który obecnie funkcjonuje pod tytułem „Daria & Jodie”. Na razie nie wiadomo, kiedy go zobaczymy.

Serial „Roswell: W kręgu tajemnic” („Roswell”)

Kolejny serial, który rzutem na taśmę zalicza się do produkcji lat 90, bo premiera pierwszego odcinka odbyła się w roku 1999. Historia science fiction opowiada o losach kosmitów, którzy rozbili się na Ziemi w słynnej katastrofie statku kosmicznego. Obcy by przeżyć, postanowili podszyć się pod ludzi. By uwiarygodnić swoje człowieczeństwo, uczęszczali do lokalnego liceum, gdzie zdobyli ludzkich przyjaciół. Sieć CW na początku 2018 roku ogłosiła, że oficjalnie pracuje nad rebootem historii. Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy serial.

Serial „Sabrina nastoletnia czarownica” („Sabrina the Teenage Witch”)

W 1996 roku pojawił się serial, który nieodzownie kojarzy się z ostatnim dziesięcioleciu XX wieku. Mowa o przygodach młodej czarownicy imienin Sabrina, która ukrywa swoje magiczne pochodzenie przed rówieśnikami. Oprócz tytułowej bohaterki serca widzów podbił zamieniony w gadającego kota Salema czarodziej oraz dwie ciotki dziewczyny. Za nową, mroczniejszą wersję „Sabriny” wziął się Netflix. Serial prawdopodobnie pojawi się na platformie jeszcze w 2018 roku. 

Jak widać seriale z lat 90., które powrócą wiele łączy. Na pewno przyciągną przed ekran widzów, którzy obejrzą je z sentymentem, ale odświeżenie sprawdzonych pomysłów ma szansę zainteresować również odbiorców, którzy nie mieli do czynienia z oryginalnymi wersjami. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.