Seryjni mordercy w 2. sezonie "Mindhunter". Oto wszystko, co musicie o nich wiedzieć

13.08.2019 17:38
Foto: materiały prasowe Netflix|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

Przedstawiamy najważniejsze informacje związane z seryjnymi mordercami, których zobaczymy w 2. sezonie serialu "Mindhunter".

"Mindhunter", czyli popularny serial Netfliksa, powróci z 2. sezonem już 16 sierpnia 2019 roku. W najnowszych odcinkach znów będziemy towarzyszyć głównym bohaterom podczas spotkań z seryjnymi mordercami. Kogo tym razem spotkamy i co musicie o nich wiedzieć?

"Mindhunter" - seryjni mordercy, którzy pojawią się w 2. sezonie

"Mindhunter" to oparty na faktach serial kryminalny, w którym śledzimy pracę dwóch agentów FBI. Rozwiązując śledztwa detektywi Holden Ford i Bill Tench zwracają się po pomoc do seryjnych morderców i psychopatów, osadzonych w zakładach karnych. W końcu gdzie szukać pomocy, jeśli nie u samego źródła? W 1. sezonie serialu, wraz z detektywami poznaliśmy między innymi Edmunda Kempera i Jerry'ego Brudosa. Kemper nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i powróci w nadchodzących odcinkach. Czeka nas jednak spotkanie z kolejnymi, jeszcze bardziej przerażającymi przestępcami. Oto wszystko, co musicie wiedzieć o seryjnych mordercach, którzy pojawią się w 2. sezonie "Mindhuntera".

1. Wayne Williams

Foto: ASSOCIATED PRESS/East News Fot. Foto: ASSOCIATED PRESS/East News

Zgodnie z zapowiedzią Davida Finchera, 2. sezon "Mindhuntera" skupi się na morderstwach dzieci, do których doszło w Atlancie, w latach 1979-1981. Doszło wówczas do przynajmniej dwóch tuzinów morderstw. Wszystkie ofiary były czarnoskóre, w większości płci męskiej, w wieku od 7 do 17 lat. Zginęło również sześcioro dorosłych w przedziale wiekowym 20-28 lat. Choć przyczyny śmierci były różne, większość ofiar została uduszona. W 1982 roku niezależny fotograf Wayne Williams został oskarżony o zabicie dwóch dorosłych ofiar. Nikt nie został oskarżony o zabójstwa dzieci, jednak Wydział Policji w Atlancie przypisał co najmniej 20 z tych spraw Williamsowi. W dużej mierze z powodu obecności włókien z jego domu i samochodu, które pasowały do tych znalezionych na kilku ofiarach.

Przeczytaj także

Williams, który wciąż zapewnia o swojej niewinności, odsiaduje wyrok podwójnego dożywocia za wspomniane dwa morderstwa. Jak donosi The New York Times, toczy się pewna debata na temat zaangażowania Williamsa w zbrodnie. Nawet wśród niektórych rodziców ofiar, którzy podnoszą, że policja ugięła się pod naciskami i zrzuciła całą winę na Williamsa. W 2010 roku przeprowadzono testy DNA na włosach znalezionych u jednej z ofiar. Wyniki śledztwa nie wskazywały jednak, aby Williams mógł zostać oczyszczony z zarzutów. Co więcej, w marcu 2019 roku burmistrz Atlanty, Keisha Lance Bottoms, ogłosiła wznowienie postępowania w sprawie, z użyciem nowoczesnej technologii DNA. Bottoms zdradziła również, że zgromadzone dowody łączą Williamsa z kilkoma zamordowanymi dziećmi.

Zobacz też: Najokrutniejsi seryjni mordercy: Polski klaun morderca - prawdziwa historia

2. Charles Manson

Foto: ASSOCIATED PRESS/East News Fot. Foto: ASSOCIATED PRESS/East News

Charles Manson cieszy się tego lata olbrzymią popularnością. Pojawi się zarówno w 2. sezonie "Mindhuntera", jak i nowym filmie Quentina Tarantino (w obu przypadkach wcielił się w niego ten sam aktor). Co więcej, ukazała się również książka poruszająca temat zbrodni Mansona. W 1. sezonie "Mindhuntera" był on na szczycie listy psychopatów, z którymi Holden chciał przeprowadzić wywiad. Nie uzyskał jednak zgody i w ramach nagrody pocieszenia otrzymał możliwość spotkania z Edmundem Kemperem. Zwiastun 2. serii jasno jednak wskazuje, że życzenie bohatera w końcu się spełni. Choć Manson to postać niemalże kultowa, wiele osób nie do końca wie, jakich czynów się dopuścił.

Przeczytaj także

Charlie był przywódcą sekty zwanej Rodziną. Wyznawcy na jego rozkaz dokonali kilku straszliwych mordów, w tym na żonie polskiego reżysera Romana Polańskiego. 26-letnia Sharon Tate była wówczas w 9 miesiącu ciąży. Choć żadnej z ofiar, o które toczyła się rozprawa, Manson nie zabił osobiście, był za ich śmierć odpowiedzialny. Do mistrzostwa opanował on bowiem sztukę manipulacji i "prania mózgu", w wyniku czego członkowie Rodziny byli na każde jego zawołanie. Sam motyw morderstw pozostaje kwestią sporną. Najpopularniejszą wersją jest - spopularyzowana przez prokuratora Vincenta Bugliosiego - filozofia Helter Skelter. Zgodnie z tą teorią, zabójstwem Sharon Tate Charlie miał na celu wywołanie wojny ras, do której zainspirowała go piosenka Beatlesów. Za swoje czyny Manson usłyszał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności, ponieważ w Kalifornii nie stosowano wówczas kary śmierci. Zmarł w więzieniu 19 listopada 2017 roku.

Zobacz też: Na pogrzebie Charlesa Mansona goście usłyszeli utwory w wykonaniu Guns N' Roses i The Beach Boys

3. Syn Sama

Foto: ASSOCIATED PRESS/East News Fot. Foto: ASSOCIATED PRESS/East News

Podobnie jak Manson, Syn Sama figurował na liście osób, z którymi Holden i Bill chcieliby przeprowadzić wywiad. David Berkowitz, bo tak naprawdę nazywał się morderca, początkowo był znany pod pseudonimem 44. Kalibrowy Morderca, z uwagi na rodzaj broni używanej przy morderstwach. W ciągu roku, rozpoczynającego się w lipcu 1976 roku, w Nowym Jorku strzelił w sumie do 13 osób - zginęło sześć, a pozostałe siedem zostało rannych. Jego ofiarami były zazwyczaj młode kobiety o długich, ciemnych włosach. Z tego powodu, sklepy z perukami w Nowym Jorku cieszyły się wówczas dobrą passą.

Przeczytaj także

Berkowitz lubił drwić z policji za pomocą listów. W pierwszym z nich twierdził, że jego sąsiad imieniem Sam miał psa opętanego przez starożytnego ducha, który kazał mu zabijać ludzi. Stąd narodził się jego słynny pseudonim - Syn Sama. Berkowitz został aresztowany 10 sierpnia 1977 roku, a następnego dnia przyznał się do winy. Powiedział wówczas prasie, że "tam są jeszcze inni synowie", co wywołało podejrzenia, że morderca nie działał sam. Nie zostało to jednak nigdy udowodnione. Przyznał się do popełnienia 6 morderstw, za co usłyszał wyrok sześciokrotnego dożywocia. Obecnie odsiaduje te wyroki w stanie Nowy Jork.

Zobacz też: Najokrutniejsi seryjni mordercy: Edmund Kolanowski - nekrofil z Poznania

"Mindhunter" 2. sezon - kiedy premiera?

2. sezon "Minhuntera" ukaże się 16 sierpnia 2019 roku ma platformie Netflix. W rolach Holdena Forda i Billa Tencha powrócą Jonathan Groff i Holt McCallany. U ich boku wystąpią między innymi Joe Tuttle, Albert Jones, Stacey Roca, Michael Cerveris, Lauren Glazier, Sierra McClain oraz Damon Herriman jako Charles Manson.

Zobacz też: Najokrutniejsi seryjni mordercy: Bikini Killer – przerażający zabójca turystów

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.