„Sherlock” skończy się po 4. sezonie?

Robert Skowronski
05.10.2016 11:13
„Sherlock” skończy się po 4. sezonie? Fot. materiały prasowe

Benedict Cumberbatch w udzielonym wywiadzie zasugerował, że serial o słynnym detektywie dobiega końca. Nie zobaczymy już więcej „Sherlocka”?

Póki co oczekujemy na premierę 4. sezonu serialu o Holmesie i Watsonie - mogliśmy już nawet zobaczyć jego zapowiedź. Ostatnia wypowiedź odtwórcy tytułowej roli sugeruje jednak, że właśnie na tych odcinkach zakończy się cała opowieść w produkcji BBC:

To może być koniec epoki. Na to przynajmniej wygląda szczerze powiedziawszy. Serial dociera do miejsca, z którego ciężko będzie od razu ruszyć dalej. Jednak nigdy nie mówimy nigdy. Chciałbym kiedyś wrócić do „Sherlocka” i będę się tego trzymał, ale w najbliższej przyszłości wszyscy mamy inne rzeczy, na których chcemy się skupić. Stworzyliśmy coś, co sprawia wrażenie dzieła skończonego. Poczekamy i zobaczymy co się stanie.

Cumberbatch dodał, że perspektywa tego, że już nigdy nie przywdzieje płaszcza detektywa jest dla niego drażniąca.

Co prawda Steven Moffat, twórca „Sherlocka”, nie potwierdził informacji o śmierci serialu, ale faktem pozostaje też, że BBC nie zawarło żadnej umowy dotyczącej 5. sezonu. Cumberbatch i Martin Freeman wcielający się w Watsona mają coraz mniej czasu na występowanie w serialu przez podpisywanie kolejnych kontraktów wiążących ich do zaangażowania w projekty kinowe. Serialowego Sherlocka zobaczymy wkrótce w marvelowskim „Doktorze Strange'u”, z kolei Freeman pojawił się niedawno w „Kapitanie Ameryce: Wojnie bohaterów”.

Nie ma co jednak załamywać rąk. Żadne szanse nie zostały jeszcze pogrzebane, a początek 2017 roku przyniesie nam nowe odcinki „Sherlocka”. 4. sezon, jak przyznają twórcy, będzie zdecydowanie bardziej mroczny, ale oczywiście nie zabraknie w nim również humoru. Zwiastuny sugerują powrót Moriarty'ego, który będzie prześladował Sherlocka, możliwe że zza grobu.

Ujawniono także tytuły dwóch odcinków z 4. serii, są to „The Six Thatchers” i „The Lying Detective”:

66

Drugi z epizodów to prawdopodobnie wariacja na temat „The Dying Detective”. Według spekulacji zobaczymy tu Toby'ego Jonesa jako Culvertona Smitha, lekarza-amatora. Z kolei „The Six Thatchers” najpewniej nawiązuje do „The Six Napoleons”, gdzie Holmes bada sprawę zniszczenia gipsowych popiersi Napoleona.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.