Skąd wziął się Nocny Król? Twórcy serialu "Gra o tron" wyjaśnili pochodzenie postaci

Sergiusz Kurczuk
27.03.2019 09:59
Nocny Król (Gra o tron)|undefined Fot. kadr z serialu Gra o tron

David Benioff i Dan Weiss - twórcy serialu HBO "Gra o tron", udzielili na temat finału produkcji. Opowiedzieli w nim o genezie Nocnego Króla - przywódcy Białych Wędrowców.

Wielkimi krokami zbliża się 8. sezon "Gry o tron". Z tej okazji twórcy serialu postanowili uchylić rąbka tajemnicy na temat jednej z najbardziej enigmatycznej postaci - Nocnego Króla. Wszystko wskazuje na to, że przywódca Białych Wędrowców będzie głównym antagonistą przedstawicieli Siedmiu Królestw, którzy połączą siły, by pokonać wspólnego wroga. Skąd wziął się Nocny Król?

Przeczytaj także

"Gra o tron" sezon 8 - geneza Nocnego Króla

Na temat tajemniczej postaci powstało wiele teorii fanów. Najpopularniejsza z nich mówiła, że Nocny Król to w rzeczywistości Bran Stark, który za sprawą mocy Trójokiej Wrony postanowił zmienić rzeczywistość ukazaną w serialu. Jakiś czas temu twórcy obalili tę teorię. W wywiadzie dla Entertainment Weekly, zdradzili jednak pewne informacje, dotyczące powstania mrocznej postaci granej przez Vladimira Furdika oraz innych przedstawicieli Białych Wędrowców. Dan Weiss skomentował ich genezę.

Jeśli spojrzeć wstecz, oni już byli... Ale jak powstali? Zawsze lubiliśmy sugerować, że to nie jest żadna kosmiczna zła siła, która istniała od narodzin czasu, ale że Biali Wędrowcy mają jakąś historię. Coś, co wydawało się mitologiczne, legendarne i stałe, wcale takie nie jest. Podczas scen z flashbackami musieliśmy mieć jakąś postać i to był Vlad, który od dawna był naszym najlepszym kaskaderem.

Weiss wspomina o scenie z 6. sezonu "Gry o tron", w której poznaliśmy przeszłość Białych Wędrowców. Okazało się w niej, że początkowo Biali Wędrowcy byli ludźmi porwanymi przez Dzieci lasu. Przebito im serca ostrzami ze smoczego szkła i w ten sposób przemieniono w istoty wrogie ludzkości.

David Benioff dodał kilka słów o Nocnym Królu.

Nie uważam, że on jest zły. Myślę o nim jak o Śmierci. I ta postać właśnie tego chce dla nas wszystkich. Dlatego został stworzony i o to mu chodzi.

Twórcy postanowili więc zdradzić, że Nocny król i jego armia nie mają żadnych ukrytych motywów. Chcą jedynie pogrążyć w ciemności całe Westeros. W finale produkcji prawdopodobnie nie zobaczymy żadnej rewelacji dotyczącej Nocnego Króla, jedynie walkę ludzi z jego zastępami.

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera?

Jak zakończy się walka o Żelazny Tron? Czy głowni bohaterowie będą w stanie wygrać z Nocnym Królem? A może serial zakończy się triumfem śmierci? Przekonamy się już niedługo. Pierwszy z sześciu odcinków finałowego sezonu "Gry o tron" trafi na HBO i HBO GO już 15 kwietnia 2019 roku.

>>Zobacz też: "Gra o tron": Do sieci wyciekł rzekomy scenariusz 1. odcinka 8. sezonu<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.