Skąd wziął się okrzyk "Bazinga!" Sheldona Coopera z "Teorii wielkiego podrywu"?

Sergiusz Kurczuk
11.12.2018 13:32
Teoria wielkiego podrywu|undefined Fot. kadr z serialu Teoria wielkiego podrywu

W spin-offie "Młody Sheldon" w końcu rozwiązano zagadkę serialu "Teoria wielkiego podrywu". Twórcy  produkcji opowiadającej o przeszłości Sheldona Coopera zdradzono genezę powiedzonka "Bazinga!".

Chociaż serial "Teoria wielkiego podrywu" opowiadał o grupie nerdów i geekeów na pierwszy plan wybił się Sheldon Cooper grany przez Jima Parsonsa. Dziwaczny naukowiec słynie ze swoich niecodziennych przyzwyczajeń i zachowań, ale chyba najbardziej charakterystyczną cechą jest jego powiedzonko "Bazinga!", którego zadaniem jest oznajmienie zgromadzonym, że z ust Sheldona padł żart. Skąd wziął się okrzyk?

"Bazinga!" - geneza powiedzonka Sheldona Coopera

W ciągu trwania 12 sezonów serialu twórcy nie zdradzili, skąd wzięła się tajemnicza "Bazinga!". Z pomocą przyszedł spin-off opowiadający o dziecięcych latach Sheldona. Twórcy "Młodego Sheldona" rozwiązali w końcu tę zagadkę. W 10. odcinku 2. sezonu serialu pojawiła się geneza okrzyku.

Kiedy Cooper zaczął używać dziwnego powiedzonka? Odpowiedź okazuje się bardzo banalna.

W odcinku zatytułowanym "A Stunted Childhood and a Can of Fancy Mixed Nuts" Sheldon wybiera się do sklepu z komiksami, gdzie znajduje stoisko ze śmiesznymi przedmiotami, za pomocą których można wykonać różne dowcipy. Producentem akcesoriów młodego komika jest firma o nazwie Bazinga Novelty Company. Młody Cooper nie zaczął jednak wykrzykiwać "Bazinga!" jedynie przez nazwę firmy. Geneza powiedzonka tkwi w motto przedsiębiorstwa, które brzmi: "To śmieszne, to Bazinga!".

Zagadka trwająca prawię dekadę, wreszcie została rozwiązana, ale w końcu od czego są prequele?

"Teoria wielkiego podrywu": finał - kiedy premiera?

Jakie jeszcze zagadki osobliwego bohatera poznamy w kolejnych odcinkach? 2. sezon "Młodego Sheldona" jest obecnie na półmetku. Podobnie jak 12. sezon "Teorii wielkiego podrywu", która nieuchronnie zbliża się do końca. Na razie nie podano oficjalnej daty zakończenia serialu. Wiadomo jedynie, że nastąpi w 2019 roku. Finałowy sezon można oglądać w Polsce na kanale Comedy Central. To jednak nie koniec przygód jego bohaterów, bo w planach są spin-offy o kolejnych protagonistach "Teorii wielkiego podrywu".

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.