Ślepa Arya Stark uczy się walczyć w zapowiedzi „Gry o tron”

Robert Skowronski
19.04.2016 10:58
Ślepa Arya Stark uczy się walczyć w zapowiedzi „Gry o tron” Fot. kadr z wideo

Już niecały tydzień dzieli nas od premiery 6. sezonu „Gry o tron”. Nim jednak będziemy mogli napawać oczy nowymi odcinkami możemy zobaczyć kolejną zapowiedź produkcji HBO.

Tym razem udostępniony został fragment sceny, w której występuje Arya Stark. Jak wiemy z finału 5. sezonu bohaterka oślepła. Doszło do tego po tym, jak zemściła się ona na Merynie Trancie za morderstwo jej nauczyciela walki, Syria Forela. Arya oślepiła go, by ostatecznie poderżnąć mu gardło. Jednak po powrocie do Domu Czerni i Bieli spotkała mężczyznę, który wyznał jej, że pozbawiła życia niewłaściwą osobę. W wyniku kolejnych wydarzeń bohaterka traci wzrok, co ma być kolejnym etapem nauk pobieranych u Ludzi bez Twarzy.

6. sezon „Gry o tron” mogliśmy już zobaczyć w oficjalnym zwiastunie, fragmencie sceny z odcinka „The Red Woman”, czy w materiale z planu. Teraz możemy ujrzeć Aryę, która mając oczy pokryte bielmem staje do walki:

Maisie Williams, aktorka wcielająca się w postać Aryi, opowiedziała o tym, jaki los czeka jej postać w nadchodzących odcinkach:

Jest kompletnie załamana. To najniższy upadek w całym jej życiu. Tym razem nie ma to nic wspólnego ze śmiercią któregoś z członków rodziny, teraz chodzi o nią samą. Uwielbiam tę stronę serialu i wydaje mi się, że nowe odcinki pokażą zupełnie inne spojrzenie na Aryę.

Aktorka zdementowała również doniesienia o tym, że bielmo na jej oczach jest wynikiem zastosowania efektów komputerowych. Twórcy zdecydowali się, żeby Maisie Williams używała odpowiednich szkieł kontaktowych, które dadzą pożądany efekt. Dodała także, że z racji ich specjalnego przygotowania są one bardzo niewygodne w noszeniu, a wręcz ich założenie sprawia ból. Na szczęście były one używane jedynie przy zbliżeniach, w innych scenach wykorzystywano bardziej komfortowe szkła. 

Całej rozmowy z Maisie Williams możecie posłuchać poniżej:

Wiemy już, że kolejne sezony „Gry o tron” będą krótsze od dotychczasowych. Showrunnerzy, David Benioff i D.B. Weiss, zdradzili, że mają rozpisaną historię na tylko 23 odcinki. W tej liczbie zawierają się też epizody składające się na 6. serię. Co prawda mówi się, że nie będzie już żadnych spin-offów czy prequeli serialu, jednak George R.R. Martin, autor książek, uważa, że scenariuszy znalazłoby się całe mnóstwo:

Gdy byłem dzieckiem oglądałem serial Naked City. Każdy odcinek kończył się zdaniem: „Jest 8 milionów historii w tym nagim mieście. To była jedna z nich”. Jest 8 milionów historii w Westeros i nawet więcej w Essos i innych krainach. Cały świat jest ich pełny, czekają na opowiedzenie, jeśli tylko HBO będzie chciało to zrobić.

Jak Wam się podoba fragment sceny z Aryą Stark?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.