„Ślepnąc od świateł” – wszystko, co wiemy o nowym polskim serialu HBO

Natalia Hluzow
17.10.2018 17:59
Ślepnąc od świateł premiera odcinki gdzie oglądać|undefined Fot. materiały prasowe HBO

Premiera wyczekiwanego serialu „Ślepnąc od świateł” zbliża się wielkimi krokami. Kto w nim gra? Czy będzie dostępny online? Kiedy premiera w telewizji? I ile odcinków będzie składało się na pierwszy sezon? Zebraliśmy wszystkie informacje o nowej polskiej produkcji HBO na podstawie powieści Jakuba Żulczyka.

Nowa polska produkcja HBO to ekranizacja bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego („Hardkor Disco”), do której scenariusz napisali wspólnie reżyser i autor literackiego pierwowzoru. „Ślepnąc od świateł” przedstawia 7 dni z życia warszawskiego dilera narkotyków, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos.

Na nowy polski serial HBO czekają nie tylko fani popularnego pisarza, ale także miłośnicy seriali premium, które coraz prężniej rozwijają się w Polsce. Kiedy odbędzie się premiera „Ślepnąc od świateł” i gdzie będzie można oglądać serial? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie poniżej.

>>> PRZECZYTAJ TEŻ: „Ślepnąc od świateł”, reż. Krzysztof Skonieczny [RECENZJA] <<<

„Ślepnąc od świateł” – kiedy premiera?

„Ślepnąc od świateł” s01e01 zostanie wyemitowany w telewizji w sobotę 27 października 2018 o godzinie 22:00. Tego samego dnia cały serial „Ślepnąc od świateł” zostanie też udostępniony online.

Odcinki „Ślepnąc od świateł” – gdzie oglądać?

Serial „Ślepnąc od świateł” będzie emitowany na stacji HBO. Godzinę po emisji na głównym kanale, każdy z odcinków będzie trafiał też na HBO 2. Produkcja będzie dostępna także na HBO GO. Na platformę trafią jednocześnie wszystkie odcinki „Ślepnąc od świateł”.

>>> ZOBACZ TEŻ: HBO GO obniża cenę w Polsce! Serwis stał się o wiele tańszy niż Netflix <<<

O czym jest serial „Ślepnąc od świateł”?

Kuba, znany warszawski diler kokainy, jest perfekcjonistą i outsiderem, który lubi mieć wszystko pod kontrolą. Pozwala dostrzegać innym tylko to, co powierzchowne – ekskluzywne ubrania, przystojną twarz i drogi samochód. Mężczyzna stanowi prawdziwą zagadkę dla otoczenia. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to w Warszawie zna go niemal każdy. Wśród jego klientów znajdują się politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu i hipsterzy. Pomimo swojego poziomu i wykształcenia, Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów pod wodzą Stryja. Szefem obydwu mężczyzn jest bowiem ta sama szycha – Jacek, zajmujący się brudnymi interesami.

Choć wykonywana profesja pozwala Kubie na dostatnie życie i bywanie na salonach, mężczyzna jest zmęczony swoim otoczeniem i chciałby od niego uciec. W tym celu kupuje dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień. Nie wiadomo jeszcze, komu wręczy drugi bilet. Czy wyjedzie z Paziną, jedyną bliską mu osobą, czy wyruszy w podróż wraz ze swoją dawną ukochaną, Pauliną… Zanim to jednak nastąpi, musi załatwić jeszcze kilka spraw. A te pokrzyżują się, kiedy z więzienia po kilkuletnim wyroku wyjdzie Dario, gangster starej daty. Kuba będzie musiał zmierzyć się z nową sytuacją, dotychczasowym życiem i decyzjami, które podjął.

„Ślepnąc od świateł” - zwiastun

HBO Polska udostępniło dotychczas dwa oficjalne zwiastuny serialu „Ślepnąc od świateł”, które możecie zobaczyć poniżej:

Kto gra? Obsada serialu „Ślepnąc od świateł”

W główną rolę wciela się debiutujący Kamil Nożyński. Jako przywódca bandy gangsterów, Stryj, wystąpił Janusz Chabior. Szefa obydwu mężczyzn gra Robert Więckiewicz, zaś mafioza starej daty po mistrzowsku kreuje Jan Frycz. W kobiety życia Kuby wcielają się Marta Malikowska (Pazina) i Marzena Pokrzywińska (Paulina). W serialu pojawiają się również: Cezary Pazura, Eryk Lubos, Krzysztof Zarzecki, Agnieszka Żulewska, Ilona Ostrowska, Jacek Beler, Ewa Skibińska, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki oraz reżyser serialu – Krzysztof Skonieczny.

Jak radzą sobie w swoich rolach przekonamy się już 27 października 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.