Sophie Turner nie powiedziała rodzicom o castingu do „Gry o tron”

13.06.2019 12:52
Foto: Invision/Invision/East News|undefined Fot. Invision/Invision/East News

Odtwórczyni roli Sansy Stark wyznała ostatnio, że jej rodzice nie mieli pojęcia, iż w wieku 13 lat brała udział w przesłuchaniach do „Gry o tron”. Jak do tego doszło?

Sophie Turner rozpoczęła swoja karierę aktorską w 2011 roku, gdy miała zaledwie 13 lat. Jej pierwszą rolą była młodziutka Sansa Stark w popularnym serialu HBO pod tytułem „Gra o tron”. Jak się okazało, rodzice nie mieli pojęcia, że ich małoletnia córka bierze udział w przesłuchaniach do produkcji.

Sophie Turner nie powiedziała rodzicom o castingu do „Gry o tron”

W ramach promocji swojego najnowszego filmu „X-Men: Dark Phoenix” Sophie wzięła udział w nagraniu dla Vogue Paris. Wraz z Jessiką Chastain zjadły kolację we francuskiej stolicy, rozmawiając o życiu prywatnym i zawodowym. Właśnie wtedy, na pytanie przyjaciółki o reakcję rodziców na chęć udziału w „Grze o tron” Turner wyznała, że nie mieli o niczym pojęcia.

Nie powiedziałam rodzicom, że startowałam do roli w „Grze o tron”. Jakoś się po prostu dowiedzieli.

Aktorka wyjaśniła, że Nina Gold (odpowiedzialna za casting do serialu) odwiedzała wówczas wiele szkół, poszukując wśród uczniów potencjalnych aktorów do „Gry o tron”.

Zgłosiliśmy się wraz ze wszystkimi moimi przyjaciółmi, bo uznaliśmy, że będzie to niezła zabawa. Taki żart. A potem zaczęłam dostawać telefony.

Moi rodzice dowiedzieli się, gdy znalazłam się w finałowej siódemce. Moja mama lekko ześwirowała i zadzwoniła do ojca mówiąc, że nie jest przekonana, czy powinni mi na to pozwolić. On jednak odparł „Zamknij się, całe życie o tym marzyła. Musisz pozwolić jej spróbować”.

Rola Sansy Stark otworzyła Sophie drzwi do kariery w Hollywood. Młoda aktora zagrała od tamtej pory w kilku filmach, w tym w popularnej serii filmowej „X-Men”.

Zobacz też: Filmy, w których zagrała Sophie Turner

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.