„South Park” zaśmieszkował z „Black Panthera”

Kamil Kacperski
28.09.2018 13:51
„South Park” zaśmieszkował z „Black Panthera” Fot. kadr z wideo

W czwartek 27 września 2018 roku odbyła się premiera 22. sezonu kreskówki „South Park”. Jak to zwykle bywa, program zaczął się naśmiewać z popularnych rzeczy. Główną ofiarą scenarzystów padł „Black Panther”.

Dla tych, którzy przez ostatnie kilka miesięcy żyli z dala od internetu - „Black Panther” to szalenie popularny (zwłaszcza w USA) film o superbohaterze o imieniu T'Challa, który oprócz biegania w niesamowitym stroju jest jeszcze królem fikcyjnego kraju zwanego Wakandą. Ów kraina jest mlekiem i miodem płynąca - dzięki nieskończonym wręcz pokładom wibranium (magiczny metal), Wakanda stała się prawdziwym technologicznym cudem. Produkcja zarobiła na całym świecie grubo ponad miliard dolarów, a sam film stał się swego rodzaju fenomenem popkulturowym.

I jak to z popkulturowymi fenomenami bywa, szybko dobierają się do nich twórcy „South Park”, którzy w 1. odcinku 22. sezonu postanowili nieco zażartować z „ważności kulturowej” filmu należącego do MCU. Fabuła epizodu „Dead Kids” zaczyna się od tego, że Eric Cartman oblał test z matematyki. Dzieciak jest wściekły, ponieważ spisał wszystkie odpowiedzi od Tokena, który dostał ze sprawdzianu „piątkę”. Okazało się jednak, że chłopak wiedział, iż Cartman od niego ściąga, dlatego specjalnie zaznaczył najpierw niepoprawne odpowiedzi, a następnie zmienił je na prawidłowe.

Black Panther w South Park - uwaga, spoilery!

Cartman, jak to Cartman, postanowił zrobić z igły widły. Według niego był to przejaw rasizmu ze strony Tokena - grubokościsty chłopak stwierdził, że Token zrobił to wszystko przez plotki mówiące o tym, iż Cartmanowi nie podobał się „Black Panther”:

Są pewne głosy twierdzące, że uważam „Black Panthera” za słaby film. Mówią również, że nazwałem go „strukturalną katastrofą” i stwierdziłem, iż „nosorożce są głupie”. Chcę cię zapewnić o tym, że nigdy czegoś takiego nie powiedziałem. Uwielbiam „Black Panthera”. Więc jeżeli czujesz, że musisz mnie atakować to zapewniam cię - ci ludzie kłamią. „Black Panther” podobał mi się tak bardzo jak tobie. Nie jestem rasistą.

Ku zdziwieniu wszystkich okazało się, że Cartman miał trochę rację - Token widział film (mimo, iż wcześniej twierdził, że nie miał okazji go zobaczyć), ale go nie polubił. Cartman oczywiście kłamał, bo faktycznie nienawidził „Black Panthera”, ale odkrycie prawdy spowodowało, że mógł się odegrać na Tokenie:

O to chodzi, tak? Nienawidzisz siebie, bo patrzyłeś krzywo na świat, tak samo jak ja. I dlatego nie pozwoliłeś mi od siebie ściągnąć! Cóż, nie napisałem „Black Panthera”, Token, więc o nie moja wina, że jest beznadziejny. Dlaczego więc mnie atakujesz?

Klasyczny Cartman. Premierowy odcinek 22. sezonu jest już dostępny do obejrzenia za darmo na stronie SouthParkStudios.com. Kolejne odcinki będą się pojawiały co tydzień.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.