Spin-off "Gry o tron": zdjęcie z planu potwierdza, że serial rozegra się w prehistorycznych czasach

25.06.2019 12:04
Gra o tron|undefined Fot. kadr z serialu Gra o tron

Ruszyły prace nad pierwszym spin-offem "Gry o tron". Fotografia z planu zdjęciowego sugeruje czasy, w których rozgrywa się akcja serialu.

Obecnie w Irlandii kręcone są zdjęcia do pierwszego spin-offu "Gry o tron". To, że produkcja ma się rozgrywać tysiące lat przed wydarzeniami z hitu HBO, wspominano na długo przed premierą finałowego sezonu serialu. Zakulisowe zdjęcie z planu zdjęciowego potwierdziło domysły fanów, mówiące że akcja będzie toczyć się w prehistorycznym Westeros.

Spin-off "Gry o tron" - kiedy rozgrywa się akcja serialu?

Świat zbudowany przez George'a R.R. Martina w dużej mierze bazuje na naszej historii. Pisarz postanowił wykorzystać historyczne wątki z różnych epok i utkać z nich spójne uniwersum. Wielu fanów zauważyło, że mimo pseudośredniowiecznego klimatu, Westeros przeżywa epokę lodowcową, o czym świadczą wydłużony czas trwania pór roku oraz fauna i flora kontynentu. Na Północy za murem żyje wiele dzikich zwierząt, uznanych za wymarłe. Należą do nich włochate słonie do złudzenia przypominające nasze mamuty. Okazuje się, że w nadchodzącym serialu o roboczym tytule "Bloodmoon", tego typu zwierzęta będą czymś tak oczywistym, jak jelenie w Królewskim Lesie. Świadczy o tym fotografia z planu zdjęciowego spin-offu, które trafiło na Twittera poświęconego serialowi.

Gdzie możemy dzisiaj być? Mała podpowiedź na brązowym znaku w tle :)

Jeśli przyjrzeć się fotografii, można dostrzec nazwę Marble Arch Caves. Chodzi o sieć jaskiń, które znajdują się w hrabstwie Fermanagh w północnej Irlandii. Niestety fanom śledzącym ekipę serialu nie udało się zrobić żadnych dodatkowych zdjęć. Znak z mamutem może być jednak kolejną podpowiedzią. Skoro akcja rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami z "Gry o tron" nie istnieje jeszcze Mur, co oznacza, że włochate zwierzęta i inne prehistoryczne bestie mogły swobodnie przemieszać się po całym kontynencie. 

Przeczytaj także

Spin-off "Gry o tron" - kiedy premiera?

W serialu dokumentalnym "The Watchers on the Wall" zdradzającym sekrety zza kulis "Gry o tron", Steve Kullback i Joe Baue - mistrzowie efektów specjalnych do hitu HBO, zdradzili, że stworzenie jednego mamuta to dość kosztowy proces, angażujący aż cztery osoby. Jeśli przewidywania fanów okażą się trafne, spin-off "Gry o tron" może mieć bardzo wysoki budżet. Może włochate słonie nie kosztują tyle, co smoki, ale prawdopodobnie niejeden film może pozazdrościć pieniędzy inwestowanych w wyczekiwaną produkcję telewizyjną. Na razie nie podano dokładnej daty premiery "Bloodmoon". Pogłoski mówią o pierwszej połowie 2020 roku.

Zobacz też: "Gra o tron" - Wyciekły dwie usunięte sceny z 8. sezonu serialu HBO

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.