Spin-off "Riverdale" skasowany po pierwszym sezonie

03.07.2020 09:04
Katy Keene|undefined Fot. materiały promocyjne/The CW

Stacja The CW postanowiła zakończyć produkcję serialu "Katy Keene" na pierwszym sezonie. Mimo że tytuł był spin-offem "Riverdale", nie cieszył się zbyt dużą popularnością.

Smutne wieści dla fanów uzdolnionych mieszkańców Riverdale, którzy postanowili zostać gwiazdami. Stacja The CW podjęła decyzję o skasowaniu serialu "Katy Keene" po pierwszym sezonie.

Katy Keene - The CW kasuje spin-off Riverdale

Wszyscy, którzy czekali na dalsze losy bohaterów spin-offu "Rvierdale" będą rozczarowani. Mimo ogromnej popularności głównego tytułu "Katy Keene" nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem widzów, jak planowano.

Przeczytaj także

Jak donosi Deadline, szefostwo podjęło decyzję o anulowaniu serialu. Nie oznacza to jednak, że "Katy Keene" przepadła na zawsze. Zainteresowanie eksplorowaniem spin-offu "Riverdale" wyraża wytwórnia Warner Bros., która z otwartymi rękami przejmie serial i pokaże dalsze losy jego bohaterów. Istnieje więc szansa, że w przyszłości drugi sezon trafi na platformę HBO Max, która ma już w swojej ofercie sezon pierwszy. Są to na razie domysły, bo przedstawiciele Warner Bros. nie wydali oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

Przeczytaj także

"Katy Keene" to jedyny serial The CW, który nie dostał przedłużenia w styczniowej ramówce. Fani nie powinni być jednak zaskoczeni decyzją stacji. Po premierze serialu szef The CW Mark Pedowitz zapowiedział, że jego przedłużenie zależy od zainteresowania widzów. A że to było znacznie mniejsze, niż innymi produkcjami kanału jak "Batwoman" czy "Nancy Drew", decyzja była jednoznaczna.

Przeczytaj także

Spin-off "Riverdale" rozgrywał się pięć lat po wydarzeniach z głównej produkcji i został oparty na komiksie Archie Comics pod tym samym tytułem. Tytułowa bohaterka marzy o wielkiej karierze w Nowym Jorku. Widzowie śledzą jej próby zyskania statusu gwiazdy. Trzynaście odcinków pierwszego sezonu zadebiutowało w lutym 2020 roku. Emisję zakończono w połowie maja. Co ciekawe serial zdobył całkiem wysokie noty na portalu Rotten Tomatoes - aż 91% świeżości od krytyków i 81% od widzów. W rolach głównych wystąpili Lucy Hale, Ashleigh Murray, Johnny Beauchamp, Julia Chan, Camille Hyde, Lucien Laviscount, Zane Holtz oraz Katherine LaNasa.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Kolejna ofiara koronawirusa. Serial „Riverdale” również zawiesza produkcję

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.