Stacja HBO wyemituje pełnometrażowy dokument o serialu "Gra o tron". Kiedy będzie można go obejrzeć?

Sergiusz Kurczuk
28.03.2019 12:50
Gra o tron|undefined Fot. Album Online/East News

Finał "Gry o tron" to nie koniec przygody z aktorami wcielającymi się w bohaterów serialu. Stacja HBO przygotowała film dokumentalny "Gra o tron: Ostatnia warta". Kiedy premiera?

Zima powoli odchodzi, ale nie w Westeros. Mieszkańcy krainy pochodzącej z dzieł George'a R.R. Martina zmierzą się z armią Białych Wędrowców w finale serialu "Gra o tron" już za kilkanaście dni. Stacja HBO postanowiła uczcić zakończenie swojego wielkiego hitu, emitując film dokumentalny pod tytułem "Gra o tron: Ostatnia warta". W pełnometrażowej produkcji zobaczymy kulisy powstawania 8. sezonu "Gry o tron".

Przeczytaj także

"Gra o tron: Ostatnia warta" - dokument

Miliony widzów na całym świecie zastanawiają się, jak zakończy się walka o Żelazny Tron i spotkanie oko w oko z Nocnym Królem. Twórcy stworzyli 6 odcinków finałowego sezonu. Niech jednak nie przerazi Was mała ilość epizodów 8. sezonu "Gry o tron". Każdy z odcinków będzie o wiele dłuższy, niż miało to miejsce w poprzednich sezonach serialu. Ostatni odcinek wcale nie będzie pożegnaniem z produkcją. HBO przygotowywało dla fanów wyjątkowy film dokumentalny, będący kroniką powstawania finałowego sezonu serialu, zatytułowany "Gra o tron: Ostatnia warta".

Jego autorką jest brytyjska twórczyni filmowa Jeanie Finlay, która spędziła rok na planie "Gry o tron", aby zarejestrować powstawanie najbardziej spektakularnej i skomplikowanej części tego słynnego serialu HBO. Poniżej prezentujemy oficjalny opis dokumentu.

Film dokumentalny "Gra o tron: Ostatnia warta" ("Game of Thrones: The Last Watch") zanurza się głęboko w pełen błota i krwi serialowy świat Gry o tron, aby pokazać pot i łzy, jak również chwile triumfu, które towarzyszyły jego twórcom przy kreowaniu świata Westeros i jego bohaterów. Zdjęcia kręcone były nie tylko w studiach, ale również na polach i parkingach w Irlandii Północnej.

W filmie zobaczymy kulisy powstawania 8. sezonu "Gry o tron". Twórcy dokumentu podążali za członkami ekipy filmowej i aktorami, ukazując trud pracy na planie serialu. Fani mogą więc zobaczyć, jak gwiazdy radziły sobie z takimi wyzwaniami, jak ekstremalna pogoda, goniące terminy czy... nieustanna ciekawość podekscytowanych fanów, którzy marzyli o uchyleniu chociaż rąbka tajemnicy spowijającej fabułę.

"Gra o tron: Ostatnia warta" - kiedy premiera?

Reżyserką dokumentu jest Jeanie Finlay, która ma w swoim dorobku takie tytuły, jak "Seahorse", "Orion: The Man Who Would Be King", "Pantomime", "The Great Hip Hop Hoax", "Sound It Out" czy "Goth Cruise". Producentami wykonawczymi filmu "Gra o tron: Ostatnia warta" są David Benioff, D.B. Weiss i Bernadette Caulfield. Wśród pozostały producentów znaleźli się: Jeanie Finlay, Rachel Hooper oraz Martin Mahon. Dokument wyprodukowany został dla HBO przez Glimmer Films. Premiera filmu "Gra o tron: Ostatnia warta" odbędzie się 27 maja 2019 roku w HBO i HBO GO, czyli dzień po amerykańskim debiucie dokumentu.

>>Zobacz też: "Gra o tron" - fani odnaleźli już 5 z 6 ukrytych na świecie tronów<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.