„Star Wars: Resistance”: Disney ogłosił nowy serial animowany inspirowany anime i II wojną światową

Natalia Hluzow
27.04.2018 16:48
Star Wars Resistance|undefined Fot. materiały prasowe

Imperium Myszki Miki szykuje się do realizacji kolejnej produkcji spod znaku „Star Wars”. Tym razem będzie to wyjątkowy serial animowany.

W gąszczu licznych filmów, książek, komiksów i serii animowanych sygnowanych logiem „Star Wars” pojawi się nowa produkcja o tytule „Star Wars: Resistance”. Disney ogłosił, że będzie to seria przygodowa inspirowana stylem anime. Dave Filoni, twórca serialu, dodał też, że jego nowy projekt powstał z zamiłowania do tematyki… II wojny światowej.

„Star Wars: Resistance” – o czym będzie serial?

Bohaterem nowej animacji będzie Kazuda Xiono, młody pilot zrekrutowany przez Ruch Oporu, któremu wyznaczono sekretną misję szpiegowania Najwyższego Porządku. Akcja serialu będzie toczyła się niedługo przed wydarzeniami z „Przebudzenia mocy”.

W oświadczeniu związanym z ogłoszeniem serialu Filoni wyjawił, skąd czerpał inspiracje do stworzenia go:

Pomysł na Star Wars: Resistance wziął się z mojego zainteresowania II wojną światową, a w szczególności lotnictwem i pilotami wojennymi. Mój dziadek był pilotem, mój wujek latał i naprawiał samoloty – to miało na mnie duży wpływ. Gwiezdne wojny mają długą tradycję ścigania się pojazdami i myślę, że udało nam się uchwycić tę iskrę ekscytacji.

Zdradził również, że serial zostanie stworzony w stylu inspirowanym anime. Jak powiedział:

To coś, co cały zespół pragnął zrobić od dłuższego czasu.

Jakie postaci pojawią się w „Star Wars: Resistance”?

Disney zapowiedział, że w serialu „Star Wars: Resistance” zobaczymy uwielbianego droida BB-8 oraz wiele innych, znanych z filmów postaci, m.in. Poego Damerona i Kapitan Phasmę, którym głosów użyczą oryginalni aktorzy – Oscar Isaac i Gwendoline Christie. Pojawią się też nowi bohaterowie, w tym – wspomniany już Kazuda Xiono.

Data premiery serialu nie została jeszcze podana. Wiadomo jedynie, że „Star Wars: Resistance” pojawi się na Disney Channel w USA, a następnie na Disney XD na całym świecie. W lutym 2018 wytwórnia zapowiedziała też stworzenie kilku seriali aktorskich w uniwersum „Star Wars” na swoją platformę streamingową. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.