"Star Wars" - czy powstanie serial o Lando z Donaldem Gloverem? Szefowa Lucasfilm odpowiedziała

31.05.2022 12:35
"Star Wars" - czy powstanie serial o Lando z Donaldem Gloverem? Szefowa Lucasfilm odpowiedziała Fot. PATRICK T. FALLON/AFP/East News

Serial o Lando z Gloverem w roli głównej ogłoszono już kilka lat temu, ale o produkcji nadal ani widu, ani słychu. Niedawno o sytuacji wypowiedziała się szefowa Lucasfilm, Kathleen Kennedy.

Co dalej z serialem Lando z Donaldem Gloverem?

Kennedy ogłosiła serial "Lando" podczas Disney's Investor Day w 2022 roku, zdradzając, że zajmie się nim twórca serialu "Dear White People" Justin Simien, natomiast główną rolę ponownie zagrałby Donald Glover. Ten wcielał się w młodszą wersję postaci w "Solo: A Star Wars Story".

Polecamy

Niestety, Kennedy podczas niedawnego Star Wars Celebration w Anaheim nie potrafiła jasno odpowiedzieć, co się dzieje z nowym serialem:

Musicie zapytać Donalda. To on ma w rękach wszystkie karty. Ale na razie nic się nie dzieje. Powiem szczerze, że się staraliśmy, ale to bardzo, bardzo zapracowany gość... Ma inny serial, potem jeszcze coś innego, ale wierzę, że w końcu los go poprowadzi do nas.

Kennedy dodała, że Disney nadal będzie "cierpliwie czekał" na Glovera. Ten oczywiście jest w trakcie tworzenia kolejnych odcinków "Atlanty", której finałowy sezon ma zadebiutować jesienią 2022 roku, a także pracuje nad serialową wersją "Pana i Pani Smith" w ramach jego umowy ogólnej z Amazon Studios.

Polecamy

Sam aktor wielokrotnie podkreślał, że byłby zainteresowany powrotem do postaci Lando, chociażby dlatego, że Star Wars nie eksplorowało za bardzo szmuglersko/gangsterskiego półświatka (oprócz pojedynczych odcinków "Mandaloriana", czy "Księgi Boby Fetta", które zadebiutowały lata po premierze "Solo"). 

To byłoby super, bo każdy byłby jakimś oszustem, hazardzistą, czy innym kosmicznym piratem, więc można się naprawdę dobrze bawić przy takiej produkcji. To ma ogromny potencjał komediowy, jest trochę głupkowate, ale też przy okazji bardzo przygodowe. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.