Starcie Lodu i Ognia w nowej zapowiedzi finału "Gry o tron"

Sergiusz Kurczuk
07.12.2018 09:49
kadr z serialu Gra o tron|undefined Fot. kadr z serialu Gra o tron

Stacja HBO opublikowała krótką zapowiedź finałowego sezonu "Gra o tron". W teaserze widzimy symboliczną wojnę, która rozegra się w 6 ostatnich odcinkach serialu.

Stacja HBO postanowiła zrobić swoim widzom prezent na Mikołajki. 6 grudnia 2018 roku w sieci pojawił się teaser ostatniego sezonu "Gry o tron". Co pojawia się w zapowiedzi finału słynnego serialu?

"Gra o tron" sezon 8 - zapowiedź finału serialu

Teaser zadebiutował na Comic Con Experience 2018 w brazylijskim Sao Paulo. Całość trwa jedynie 39 sekund i niestety rozczaruje fanów, którzy spodziewali się, że zobaczą nowe fragmenty z 6 ostatnich odcinków serialu. Zapowiedź to jedynie symboliczne ukazania tego, co czeka nas w finale "Gry o tron". Widzimy dosłowną walkę Lodu i Ognia, co jest oczywiście nawiązaniem do tytułu sagi George'a R.R. Martina.

Lód symbolizuje Białych Wędrowców, którzy pod koniec 7. sezonu przebili się przez Mur i zmierzają, by zdobyć Westeros. Ogień to mieszkańcy południowej części kontynentu - nie tylko ród Lannisterów, ale również Daenerys Targaryen, która jest w posiadaniu dwóch smoków. W animacji przypominającej słynną czołówkę widzimy, że armia dowodzona przez Nocnego Króla pokrywa lodem statuetkę wilka, czyli symbol rodu Starków. Być może w pierwszych odcinkach zobaczymy bitwę o Winterfell, która zakończy się klęską ludzi. Rozpalony do czerwoności wizerunek lwa sugeruje, że Cersei w końcu uwierzy Jonowi Snow w historie o ataku Białych Wędrowców i zbierze wszystkie siły, by stanąć do potężnej bitwy.

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera?

O bitwie na jednym z węgierskich konwentów opowiedział Vladimír Furdík, który wciela się w Nocnego Króla. Aktor zapowiedział, kiedy zobaczymy najdłuższą batalię w historii telewizji. Walka ma wypełniać niemal cały odcinek. Zanim jednak zobaczymy starcie Lodu i Ognia, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Finał "Gry o tron" rozpocznie się w kwietniu 2019 roku, ale na razie nie podano dokładnej daty premiery 8. sezonu. Całość będzie składała się tylko z  6 odcinków, ale tym razem każdy będzie trwał około półtorej godziny. Kto zdobędzie Żelazny Tron? Dowiemy się za jakiś czas.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.