Stephen King jest fanem „Dark”. Co napisał o serialu?

27.07.2020 12:04
Stephen King jest fanem „Dark”. Co napisał o serialu?   Fot. . materiały prasowe Netflix

Stephen King to jeden z najlepiej znanych pisarzy świata. Autor m.in. „Lśnienia”, "Smętarza dla zwierząt”, czy „Bastionu” w ostatnich tygodniach poleca swoim czytelnikom ciekawe filmy i seriale do oglądania w domu. Tym razem wybór padł na „DARK”. Dlaczego King lubi ten serial?

Stephen King to jedno z najlepiej rozpoznawalnych nazwisk świata literatury. Amerykański autor tworzy niezwykle wyraziste postaci i historie, które przykuwają uwagę. Kino i telewizja uwielbiają prozę Kinga. Nie ma miesiąca, by w Internecie nie pojawiła się informacja o kolejnym projekcie, bazującym na książce autorstwa tzw. Mistrza Grozy. 

W ciągu ostatnich tygodni, autor częściej niż zwykle, dzielił się rekomendacjami filmowymi i serialowymi ze swoimi czytelnikami. W ostatni weekend autor serdecznie polecał niemiecki serial Netfliksa „Dark”. Co słynny pisarz napisał o niemieckiej produkcji?

Przeczytaj także

Stephen King poleca „Dark”

„Dark (Netflix) jest mroczne, skomplikowane, kompleksowe i… no cóż… bardzo niemieckie. Świetny serial. Jeśli poczujecie się zagubieni, wejdźcie na stronę MetaWitches i sprawdźcie strzeszczenia Metacrone’a. Są pomocne i pełne detali” – napisał na swoim koncie na Twitterze.

Przeczytaj także

Niezwykle ciekawym jest nie tylko to, że serial science-fiction przypadł do gustu autorowi, ale że też, tak jak wielu z innych widzów produkcji, czując zagubienie, skierował się do źródeł internetowych i wiedzy innych osób. Fakt, że autor poleca konkretne materiały jednego z użytkowników, pokazuje że King myślał nad fabułą serialu równie mocno, co inni widzowie.

Czytaj także: Aktorka polskiego pochodzenia zmieniła nazwisko dla kariery: "Teraz bym tego nie zrobiła".

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.