Stephen King o „Stranger Things 2”: „To rozrywka, która kopie po jajach.”

Natalia Hluzow
10.11.2017 13:09
Stephen King o „Stranger Things 2”: „To rozrywka, która kopie po jajach.” Fot. kadry z wideo

Do szerokiego grona fanów przebojowego serialu Netflixa dołączył sam Stephen King.

Fani „Stranger Things” bardzo często porównują serial Netflixa do twórczości najsłynniejszego żyjącego autora horrorów, a w szczególności do „To”, w którym dzieciaki z małego miasteczka rozwiązują mroczne zagadki w latach 80. Tak często, że serialem zainteresował się sam Stephen King. Co więcej, na swoim Twitterze wystawił 2. sezonowi serialu BARDZO pozytywną recenzję.

STRANGER THINGS 2: Panie i Panowie, tak się to robi. To rozrywka, która kopie po jajach bez żadnego owijania w bawełnę. Poważnie.

Pisarz, który znany jest z tego, że zawsze otwarcie wypowiada się na różne tematy, nie mógł chyba silniej wyrazić swojego zachwytu nad 2. sezonem hitu Netflixa. Wszelki sprzeciw wobec jego opinii zdusił natomiast w zarodku już w kolejnym tweecie:

Możecie się ze mną nie zgodzić, ale… będziecie w błędzie.

Bracia Duffer bez wątpienia czują się zaszczyceni taką opinią mistrza, na którym – jak sami twierdzą – wzorowali się, tworząc swój serial i którego powieść „To” chcieli zekranizować. Przyznali nawet, że teoria fanów sugerująca, że „Stranger Things i „To” dzieją się w jednym świecie nie jest do końca wyssana z palca. Jak powiedział Matt Duffer:

Jestem pewien, że pomyśleliśmy coś w rodzaju: „To byłoby urocze, gdyby [Bob] zaproponował przeprowadzenie się do Maine, zaraz obok Stephena Kinga.” Stephen King istnieje w tym świecie. Niektórzy bohaterowie czytali jego książki. Bob zdecydowanie nie czytał Stephena Kinga. W ogóle nie jest zainteresowany Stephenem Kingiem, bo nienawidzi takich historii.

Szczęśliwie, serialowy Bob należy do mniejszości, czego dowodzi zarówno uwielbienie, jakim otoczeni są młodzi przyjaciele z Hawkins, a także sukces kasowy nowej ekranizacji powieści „To”.

„Stranger Things 2” można obecnie oglądać na Netflixie. A kto obejrzał już cały sezon, może zapoznać się z jego kulisami w programie „Stanger Things Beyond”. Twórcy zapowiadają jeszcze dwa kolejne sezony serialu i nie wykluczają też powstania spin-offów, choć początkowo „Stranger Things” miał być serią limitowaną. Kolejnego sezonu spodziewamy się z końcem 2018 roku lub na początku roku 2019.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.