Stephen King wraca do telewizji. Zobacz zwiastun „Mgły”

Robert Skowronski
06.06.2017 10:03
Stephen King wraca do telewizji. Zobacz zwiastun „Mgły” Fot. kadr z wideo

Mistrz Literatury Grozy doczekał się kolejnej serialowej adaptacji. Telewizja Spike zapowiedziała „Mgłę” w kolejnym materiale wideo.

Mogliśmy już zobaczyć 1. zwiastun serialu na podstawie prozy Stephena Kinga oraz jeszcze jeden trailer produkcji, która zadebiutuje 22 czerwca 2017 roku. Całość ma czerpać zarówno z literackiego pierwowzoru oraz z filmu kinowego Franka Darabonta z 2007 roku i jest opisywana jako psychologiczny thriller, starający się odpowiedzieć na pytanie, co dzieje się z bliskimi sobie osobami, gdy oślepia je strach.

Tym razem twórcą jest Christian Torpe, autor duńskiej „Rity”. Serial będzie się składać z 10 odcinków, w których zobaczymy takich aktorów i aktorki, jak Morgan Spector, Alyssa Sutherland, Gus Birney, Danica Curcic, Okezie Morro, Luke Cosgrove, Darren Pettie, Russell Posner, Dan Butler, Isiah Washington oraz Frances Conroy.

Na ekranie przeniesiemy się do Bridgeville w stanie, a jakżeby inaczej, Maine. To właśnie tam rozpowszechnia się tajemnicza mgła niosąca za sobą nadnaturalne zagrożenie i wyzwalająca w ludziach najgorsze instynkty, przez które można zakwestionować ich człowieczeństwo.

Zobaczcie najnowszy zwiastun serialowej „Mgły”:

Bob Weinstein, Harvey Weinstein oraz David Glasser są producentami wykonawczymi, z kolei producentami zostali Megan Spanjian, Matthew Signer i Keith Levine. Christian Torpe opowiedział o idei, która przyświecała tworzeniu „Mgły”:

Nie chcieliśmy, żeby była to opowieść o potworach, zależało nam na tym, aby pokazać historię o strachu i o tym jak ludzie reagują, kiedy się boją. Aby to osiągnąć musimy oczywiście raz na jakiś czas wystraszyć bohaterów.

Na ekrany zmierzają także inne produkcje oparte na twórczości Stephena Kinga. Ma powstać serial będący ekranizacją „Pana Mercedesa”, a już 8 września 2017 otrzymamy pełnometrażowe „To”. Z kolei 11 sierpnia 2017 roku otrzymamy „Mroczną wieżę” z Matthew McConaugheyem i Idrisem Elbą.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.