Jaką rolę w „Stranger Things 3” odegra Steve? I co będzie łączyło 3. sezon z „Powrotem do przyszłości”?

Natalia Hluzow
26.03.2018 18:47
Steve Harrington ze Stranger Things|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

Gwiazdy i twórcy serialu „Stranger Things” wzięli udział w panelu dyskusyjnym PaleyFest, podczas którego ujawnili nowe informacje na temat 3. sezonu. 

Choć do premiery „Stranger Things 3” pozostało jeszcze sporo czasu, wciąż poznajemy nowe informacje na temat kolejnej odsłony opowieści o młodych przyjaciołach z fikcyjnego Hawkins w stanie Indiana. Podczas jednego z ostatnich wydarzeń poświęconych serialowi obsada i twórcy mieli okazję podzielić się swoimi wrażeniami związanymi z pracą nad produkcją Netfliksa. Najwięcej po raz kolejny zdradził Shawn Levy, który jako jeden z reżyserów i producent wykonawczy „Stranger Things”, należy do grona najbardziej wtajemniczonych członków ekipy.

Rola Steve'a w „Stranger Things 3”

Levy wyjawił przede wszystkim, jak duża rola przypadnie w udziale uwielbianemu przez fanów Steve'owi, w którego brawurowo wciela się Joe Keery. Twórcy „Stranger Things” doskonale znają wartość tej postaci i wiedzą, z jaką niecierpliwością fani czekają na jej powrót, dlatego pod żadnym pozorem nie pozwolą sobie na odsunięcie Steve'a w cień. Wręcz przeciwnie. Jak powiedział producent:

Zdecydowanie zobaczymy więcej Steve'a Harringtona na ekranie w 3. sezonie. Powiem tylko, że nie opuści go urok „papy Steve'a”. Nie chcę mówić więcej, ale naprawdę mam wrażenie, że trafiliśmy na żyłę złota tworząc postać „papy Steve'a”. 

Chodzi oczywiście o to, jak Steve kreowany początkowo na nadętego licealistę, który chce tylko wykorzystać Nancy (Natalia Dyer), przerodził się w kumpla i mentora Dustina oraz doskonałą opiekunkę dla ekipy głównych bohaterów.

„Stranger Things 3” - co dalej z Mikem i Jedenastką?

Na rozbudowaniu roli Joe Keery'ego nie kończą się jednak rewelacje ujawnione przez Shawna Levy'ego. Twórca zdradził również, że zarówno Mike i Jedenastka, jak i Lucas i Max, pozostaną w związkach... na początku sezonu. Podczas wywiadu powiedział enigmatycznie:

Mike i Jedenastka rosną w siłę, ich związek trwa, podobnie jak związek Max i Lucasa. Ale pamiętajmy, że to 13-letnie czy 14-letnie dzieciaki, więc ile może znaczyć romans w tym wieku? To nie mogą być proste i stabilne związki i właśnie w tej niestabilności tkwi cała zabawa. 

Mike i Jedenastka Fot. foto: materiały prasowe Netflix

„Stranger Things 3” jak „Powrót do przyszłości”?

Z wypowiedzi udzielonych podczas PaleyFest wynika również, że akcja 3. sezonu „Stranger Things” będzie toczyć się latem 1985 roku. Dlatego też ważną referencją dla twórców podczas realizacji „Stranger Things 3” był „Powrót do przyszłości”, który trafił na ekrany kin równo w połowie lat 80. 

Prócz znanych i lubianych bohaterów w nowym sezonie ma pojawić się m.in. bohaterka imieniem Robin, którą zagra Maya Thurman-Hawke. Twórcy rozbudują też rolę młodszej siostry Lucasa, Eriki, i wprowadzą trzech dorosłych bohaterów. Zdjęcia do „Stranger Things 3” mają rozpocząć się już za kilka dni, na początku kwietnia 2018 roku w Atlancie. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.