Gwiazdy „Stranger Things” dostały spore podwyżki. Ile zarobią w 3. sezonie?

Natalia Hluzow
20.03.2018 15:11
Stranger Things płace|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

Jak donoszą źródła The Hollywood Reporter, rosnąca popularność „Stranger Things” przełoży się na wzrost wynagrodzeń aktorów wcielających się w głównych bohaterów serialu. W Hawkins szykują się spore podwyżki...

Nieznane nikomu dzieciaki, które w 2015 roku przyszły na casting do nowego serialu Netfliksa, w przeciągu dwóch lat stały się międzynarodowymi gwiazdami. Obsada „Stranger Things” ma dziś rzesze wiernych fanów, występuje w pełnometrażowych filmach, udziela się w teledyskach, reklamach i na pokazach mody. Trudno się zatem dziwić, że wraz ze wzrostem popularności wzrosły także oczekiwania finansowe młodych gwiazd. Ile na 3. sezonie serialu zarobią Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Snapp i pozostali członkowie obsady? Odpowiedź brzmi: dużo. BARDZO dużo. 

Zarobki gwiazd „Stranger Things 3”

Magazyn The Hollywood Reporter w najnowszym raporcie ujawnia, o ile wzrosły gaże aktorów za jeden odcinek „Stranger Things 3” względem ich płac w poprzednich sezonach serialu. 

Finn Wolfhard (Mike), Gaten Matarazzo (Dustin), Caleb McLaughlin (Lucas) i Noah Schnapp (Will), czyli młodzi aktorzy wcielający się w oryginalną paczkę nerdów z Hawkins, podczas realizacji 1. i 2. sezonu „Stranger Things” zarabiali, bagatela – 30 tysięcy dolarów. Teraz ich gaża wzrosła ponad ośmiokrotnie i za realizację każdego z odcinków 3. sezonu otrzymają po 250 tysięcy dolarów! 

Podobnie wygląda kwestia płac dorosłych aktorów. Winona Ryder jako jedyna gwiazda w 1. sezonie otrzymywała gażę 100 tysięcy dolarów za odcinek, zaś David Harbour za wcielanie się w postać Jima Hoppera zarabiał 80 tysięcy dolarów za epizod. Aktualnie ich wynagrodzenie wzrosło do 350 tysięcy dolarów za każdy rozdział „Stranger Things 3”

Wśród wiodących aktorów najmniejszymi podwyżkami mogą poszczycić się Natalia Dyer (Nancy), Charlie Heaton (Jonathan) i Joe Keery (Steve). Środkowe pokolenie mieszkańców Hawkins na każdym z odcinków nowego sezonu „Stranger Things” zarobi „jedynie” 150 tysięcy dolarów.

Największą zagadką jest natomiast to, jaką kwotę udało się wynegocjować agentom Millie Bobby Brown, która jako twarz serialu zażądała wyższego wynagrodzenia od swoich rówieśników. Dokładna stawka nie jest znana, ale mówi się, że wschodząca gwiazdeczka może otrzymać nawet 300 tysięcy dolarów za odcinek. 

Millie Bobby Brown Fot. foto: materiały prasowe Netflix

„Stranger Things 3” - nowi członkowie obsady

W 2. sezonie do zacnego grona bohaterów hitowego serialu Netfliksa dołączyli Sadie Sink, Dacre Montgomery i Sean Astin. W tym sezonie obsada powiększy się o Mayę Thurman-Hawke, która wcieli się w żądną przygód Robin, a także o trzech nowych dorosłych bohaterów. 

Zdjęcia do „Stranger Things 3” mają wystartować już 23 kwietnia 2018 roku w Atlancie. Premiera nowego sezonu została wstępnie zapowiedziana na 2019 rok.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.