„Stranger Things”: wszystko, co wiemy o 3. sezonie serialu Netfliksa

Natalia Hluzow
24.07.2018 19:24
Stranger Things 3|undefined Fot. kadr z teasera "Stranger Things 3"

Wyczekiwana premiera 3. sezonu „Stranger Things” coraz bliżej, dlatego postanowiliśmy zebrać i przypomnieć najważniejsze informacje dotyczące nowych odcinków. Kto dołączył do obsady i kogo zagra? Kiedy premiera? I jak wyglądają pierwsze zdjęcia z planu? Wszystko, co wiemy o „Stranger Things 3” znajdziecie w tym artykule.

Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych sezonów „Stranger Things”, Netflix zdecydował się zamówić kolejną porcję odcinków serialu o paczce nastoletnich nerdów z Hawkins w stanie Indiana, którzy walczą z monstrami z odwróconego świata.

3. sezon „Stranger Things” ogłoszono już w grudniu 2017, jednak prace na planie rozpoczęły się dopiero w kwietniu 2018. Dziś możemy już podziwiać pierwszy teaser „Stranger Things 3” i pierwsze zakulisowe zdjęcia, które umilają oczekiwanie na premierę 3. sezonu hitowego serialu Netfliksa. Co jeszcze wiemy o nadchodzących odcinkach „Stranger Things”?

Stranger Things 3 Fot. foto: materiały prasowe Netflix

„Stranger Things 3” – kiedy premiera?

Choć Netflix nie ogłosił jeszcze oficjalnej daty premiery „Stranger Things 3”, zdradził ją David Harbour wcielający się w postać Jima Hoppera. Aktor podczas jednego z wywiadów wyjawił, że „Stranger Things” powróci dopiero w 2019 roku. Wszystko wskazuje na to, że nie wprowadził fanów w błąd. Gdyby nowy sezon miał zadebiutować jesienią 2018, Netflix z pewnością podałby już dokładną datę premiery. 

Obsada „Stranger Things 3”

Od pierwszych odcinków serialu po nadchodzący 3. sezon, głównymi bohaterami wciąż pozostają Mike (Finn Wolfhard), Will (Noah Schnapp), Dustin (Gaten Matarazzo), Lucas (Caleb McLaughlin) oraz Jedenastka (Millie Bobby Brown), którym towarzyszą przedstawiciele nieco starszej młodzieży - Nancy, Steve i Jonathan, w których wcielają się Natalia Dyer, Joe Keery i Charlie Heaton. Natomiast dorosłych w „Stranger Things” reprezentują przede wszystkim David Harbour jako Jim HopperWinona Ryder jako Joyce Byers. 

W drugim sezonie serialu dołączyli do nich Sadie Sink jako nowa koleżanka chłopaków, Max, oraz jej serialowy przybrany brat Billy, w którego wcielił się Dacre Montgomery. 3. sezon „Stranger Things” również zaprezentuje nowe twarze. Do obsady dołączyli Maya Hawke, Francesca Reale oraz Cary Elwes i Jake Busey.

Obsada Stranger Things Fot. foto: Gilbert Flores/Broadimage/EAST NEWS

„Stranger Things” - nowi bohaterowie w 3. sezonie

Nowe twarze w obsadzie oznaczają oczywiście nowych bohaterów w 3. sezonie „Stranger Things”. Córka Ethana Hawke'a i Umy Thurman wcieli się w Robin, bystrą, alternatywną i zabawną nastolatkę, która pragnie nowych doznań, by oderwać się od nudnej codzienności i przyziemnej pracy. Francesca Reale zagra Heather, ratowniczkę na basenie w Hawkins, która znajdzie się w centrum tajemniczych wydarzeń. Cary Elwes zostanie lokalnym burmistrzem, natomiast Jake Busey kolejnym zdziwaczałym dziennikarzem z Hawkins. 

Netflix zapowiedział również, że w „Stranger Things 3” rozwinie się rola Eriki Sinclair, młodszej siostry Lucasa, w którą wciela się Priah Ferguson.

Erika Sinclair Stranger Things Fot. foto: materiały prasowe Netflix

„Stranger Things 3” – o czym będzie?

O samej fabule 3. sezonu „Stranger Things” wciąż jeszcze niewiele wiadomo. Shawn Levy, producent i jeden z reżyserów serialu, zdradził jednak parę szczegółów dotyczących nowych odcinków. Dzięki temu wiemy, że rola uwielbianego Steve'a, w którego wciela się Joe Keery, znacznie się powiększy, a jego przyjaźń z Dustinem rozwinie się.

Steve i Dustin Stranger Things Fot. foto: materiały prasowe Netflix

Chwilę odpoczynku od niewyjaśnionych zdarzeń otrzyma natomiast Will, podczas gdy Jedenastka będzie zmagała się z problemami okresu dojrzewania jak każda normalna nastolatka.

Nie oznacza to oczywiście, że twórcy zapomnieli o dziwnych rzeczach i zdarzeniach, będących głównym elementem serialu. W nowym sezonie mają pojawić się zupełnie nowe mroczne siły, z którymi będą zmagać się bohaterowie, zaś cały sezon ma silnie nawiązywać do produkcji z 1985 roku i znacznie różnić się od sezonów poprzednich. 

„Stranger Things 3” - zwiastun i zakulisowe materiały

Na razie nie doczekaliśmy się jeszcze oficjalnego zwiastuna „Stranger Things 3”, jednak by osłodzić fanom oczekiwanie, Netflix udostępnił materiały wideo zapowiadające powrót serialu. Na oficjalnym kanale Netfliksa na Youtube możemy zobaczyć pierwsze zakulisowe wideo z 3. sezonu „Stranger Things” oraz reklamę Starcourt Mall - nowego centrum handlowego w Hawkins.

Natomiast dzięki czujnym fanom serialu z USA, mamy możliwość przyjrzenia się pierwszym zakulisowym zdjęciom z planu „Stranger Things 3” przedstawiającym Millie Bobby Brown i Sadie Sink podczas pracy.

Serial „Stranger Things” zadebiutował na platformie Netflix w 2016 roku jako sentymentalna podróż do lat 80. - zarówno w warstwie fabularnej, jak i formalnej. Nieznani wówczas twórcy wraz z obsadą złożoną z równie nieznanych dzieciaków skradli serca publiczności i w 2 lata dołączyli do grona największych gwiazd małego ekranu. Serial zdobył w tym czasie 9 telewizyjnych nagród (w tym Emmy) i otrzymał ponad 80 innych nominacji.

Czy 3. sezon „Stranger Things” dorówna poprzednim? Czy utrzyma wysoki poziom ustanowiony przez twórców i obsadę w poprzednich odcinkach? Przekonamy się w 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.