"Stranger Things" - Maya Hawke opowiedziała o pierwszej lesbijskiej postaci w serialu

23.07.2019 10:39
Maya Hawke|undefined Fot. kadr z serialu "Stranger Things"

Robin w nowym sezonie "Stranger Things" nieco zaskoczyła wszystkich widzów, kiedy to przyznała się Steve'owi, że pociągają ją kobiety. Jej orientacja seksualna była jednak przez długi czas przedmiotem dyskusji wśród twórców.

Maya Hawke wystąpiła w 3. sezonie "Stranger Things", który zadebiutował na Netfliksie w lipcu 2019 roku. Aktorka wcielała się w postać Robin, pracownicy lodziarni, w której zatrudniono również ulubieńca widzów Steve'a. Duet mimo początkowej niechęci szybko się zaprzyjaźnia, co później zamienia się w coś poważniejszego - przynajmniej ze strony młodego mężczyzny. 

Stranger Things - Maya Hawke o swojej postaci

Na przestrzeni sezonu dowiadujemy się bowiem, że Robin przyglądała się Steve'owi i miała obsesję na jego punkcie. W przedostatnim odcinku 3. sezonu "Stranger Things" wyjaśniła jednak, że to wszystko dlatego, że podkochiwała się w dziewczynie, która była zapatrzona w chłopaka. Chciała się bowiem dowiedzieć, co nastolatka widziała w Stevie. Harrington przyjmuje to dzielnie na klatę i szybko mówi, że mogą pozostać przyjaciółmi. 

Przeczytaj także

Okazuje się, że decyzja o orientacji seksualnej Robin pojawiła się dopiero po nagraniu 4 lub 5 odcinka. Maya Hawke wytłumaczyła, że podjęli decyzję na ten temat razem z braćmi Duffer:

To była prawdziwa współpraca i jestem zadowolona z tego, co nam wyszło. Czasami możemy mieć empatię do osób na ekranie, dla których normalnie bylibyśmy bezwzględni. Mogę mieć tylko nadzieję, że ludzie zakochali się w Robin i znaleźli zrozumienie dla dziewczyn, które kochają dziewczyny i chłopców, którzy kochają chłopców. 

Możemy mieć nadzieję, że Robin powróci w 4. sezonie "Stranger Things". Według plotek, ten powinien się pojawić już pod koniec 2020 roku. Mayę Hawke będziemy mogli zobaczyć już niedługo w "Once Upon a Time in Hollywood" Quentina Tarantino. Film zadebiutuje w kinach 16 sierpnia 2019 roku. 

Zobacz także: Gwiazda Stranger Things zapowiedziała los jednej z postaci 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.