„Stranger Things”: Netflix pokazał pierwszy teaser 3. sezonu serialu

Natalia Hluzow
16.07.2018 20:18
Stranger Things 3 teaser|undefined Fot. kadr z wideo

Fani „Stranger Things” mają dziś powody do radości! Netflix zaprezentował teaser 3. sezonu serialu, w którym po raz pierwszy pojawia się Maya Thurman-Hawke. 

Wszystko wskazuje na to, że Netflix na dobre wystartował z kampanią promującą „Stranger Things 3”. Podobnie jak przed 2. sezonem serialu, na oficjalnym kanale Youtube serwisu zaczęły pojawiać się enigmatyczne spoty, formą i tematyką nawiązujące do produkcji z lat 80.

„Stranger Things 3”: reklama Starcourt Mall zapowiada nowy sezon serialu

Zanim na platformie Netflix zadebiutował 2. sezon „Stranger Things”, w drugiej połowie 2017 roku co chwila prezentowano nowe spoty promujące serial: zwiastun fikcyjnego młodzieżowego romansidła „Love in the Upside Down”, pełną teorii spiskowych kronikę z 1984 roku czy też filmik stylizowany na gry arcade. Materiały te nie zawierały żadnych nowych scen, nie zdradzały też, co wydarzy się w nadchodzącym sezonie. Jedynie podkręcały atmosferę i swoją stylistyką wprowadzały w klimat lat 80., z których bracia Duffer - jak wiadomo - czerpią pełnymi garściami.

Podobnie jest i tym razem. Na oficjanym kanale Youtube Netfliksa pojawiła się reklama rodem z lat 80., która zwiastuje otwarcie Starcourt Mall - nowego centrum handlowego w Hawkins. Jak obiecuje spot, lato 1985 r. zapowiada się naprawdę ekscytująco!

Choć reklama Starcourt Mall niewiele ma wspólnego z fabułą „Stranger Things”, w jednej ze scenek możemy zobaczyć uwielbianego Steve'a w roli pracownika lodziarni. Co ciekawe, towarzyszy mu Robin - nowa bohaterka serialu grana przez Mayę Thurman-Hawke.

„Stranger Things” - o czym będzie 3. sezon?

Jak wynika z wypowiedzi twórców i gwiazd serialu, nowy sezon „Stranger Things” będzie znacznie różnił się od tego, co zaprezentowano do tej pory. W obsadzie pojawią się m.in. dwie nowe nastolatki w wieku Nancy, Steve'a i Jonathana: wspomniana już Robin oraz ratowniczka grana przez Francescę Reale, które z pewnością namieszają w życiu uczuciowym starszej młodzieży. Millie Bobby Brown zdradziła natomiast, że ważnym wątkiem będzie dojrzewanie Jedenastki. Jeśli do tego weźmiemy pod uwagę zdjęcia z planu „Stranger Things 3” ukazujące Eleven jako zwykłą nastolatkę oraz nastrój powyższej reklamy, trudno wierzyć słowom Davida Harboura, że 3. sezon będzie bardziej mroczny od pozostałych. Tym bardziej, że sprawy związane z laboratorium w Hawkins zostały ostatecznie rozwiązane w finałowym odcinku 2. sezonu, a Eleven zamknęła przejście do odwróconego świata.

Czyżby trzecia odsłona „Stranger Things” miała być przede wszystkim obyczajowym serialem dla młodzieży osadzonym w latach 80.? Przekonamy się w 2019 roku, kiedy nowe odcinki trafią na Netflix.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.