Co dalej ze Stevem i Dustinem w „Stranger Things 3”? Producent zdradza, czego spodziewać się w 3. sezonie

Natalia Hluzow
24.01.2018 13:57
Co dalej ze Stevem i Dustinem w „Stranger Things 3”? Producent zdradza, czego spodziewać się w 3. sezonie Fot. kadr z wideo "Stranger Things Beyond"

Shawn Levy, producent wykonawczy i jeden z reżyserów „Stranger Things” zapowiedział, jakie będą dalsze losy młodych przyjaciół z Hawkins.

Ekipa i obsada „Stranger Things 3” ma przed sobą jeszcze kilka miesięcy odpoczynku, zanim padnie pierwszy klaps na planie. Jednak twórcy i producenci pracują w pocie czoła już od jakiegoś czasu, by zaskoczyć i zadowolić fanów serialu.

Podczas jednego z ostatnich wywiadów, Shawn Levy - producent wykonawczy i jeden z reżyserów - wyjawił, że istnieje już zarys historii, którą będziemy śledzić w 3. sezonie, odpowiadając jednocześnie na pytania, które najbardziej nurtują fanów. Jeśli jego słowa się sprawdzą, miłośnicy „Stranger Things” powinni być naprawdę zadowoleni.

shawn levy stranger things Fot. foto: kadr z wideo

Steve i Dustin – co dalej z ich przyjaźnią?

Planowany od początku jako czarny charakter serialu, Steve stał się nieoczekiwanym ulubieńcem publiczności i na przestrzeni 2 sezonów zupełnie zmienił swoje oblicze. Dziś wcielający się w niego Joe Keery posiada gigantyczny fanklub, do którego należy nawet sam David Harbour. Dlatego też serialowy Jim Hopper życzyłby sobie, by szeryf i bożyszcze nastolatek z Hawkins działali razem. Twórcy nie zamierzają jednak rozbijać istniejącego już duetu i w kolejnym sezonie zamierzają postawić na rozwój pięknie rozpoczętej przyjaźni Steve'a i Dustina. Jak powiedział Levy:

W drugim sezonie wszystko to było bardzo urocze, a dodatkowo zawierało element humorystyczny, gdyż nikt się tego nie spodziewał. Teraz wszyscy tego oczekują. Dlatego chcę widzieć ich w połączeniu jeszcze częściej i jeszcze bardziej ze sobą związanych. Chcę, by ich znajomość [w 3. sezonie] wskazywała na to, że przyjaźnili się przez ten rok - że są jak bracia. 

Takie rozwinięcie wątku Dustina i Steve'a będzie nie tylko gratką dla fanów, ale też bardzo logicznym rozwiązaniem. Wychowywany przez samotną matkę Dustin, który po 2. sezonie jako jedyny został sam, potrzebuje zarówno przyjaciela, jak i męskiego wzorca. Pod koniec „Stranger Things 2” bardzo jasno widzimy, że stał się nim właśnie Steve. 

Co czeka Willa w Stranger Things 3?

Will Byers był dotychczas w centrum uwagi. I choć trudno nazwać go głównym bohaterem, bez niego ani pierwszy, ani drugi sezon serialu nie miałyby racji bytu. To właśnie Will został uwięziony w Odwróconym Świecie w Stranger Things 1” i to on został opanowany przez Łupieżcę Umysłów w Stranger Things 2”. Dlatego też twórcy zdecydowali, by młody Noah Schnapp odpoczął nieco w kolejnym sezonie. Tak przynajmniej zadeklarował producent wykonawczy:

Damy Willowi chwilę przerwy. Nie zamierzamy fundować mu drogi przez piekło w trzecim sezonie z rzędu. Będzie zmagał się z pewnymi rzeczami, ale nie będzie musiał już schodzić w tak głęboką otchłań, w jaką popychaliśmy Noah Schnappa do tej pory. 

Jaki potwór pojawi się w „Stranger Things 3”?

Levy nie zdradził jeszcze tak dokładnych szczegółów, jednak zapowiedział, że stare monstra również odejdą na zasłużony spoczynek i po Demogorgonie i Łupieżcy Umysłów, przyszedł czas na nowego potwornego przeciwnika:

Będziemy zmagać się z zupełnie nowymi siłami zła.

powiedział producent. 

Ile odcinków będzie miał 3. sezon Stranger Things?

Shawn Levy zapowiedział, że kolejny sezon będzie liczył 8 lub 9 odcinków, czyli tyle, co poprzednie. Wszystko będzie zależało od tego, jak rozwinie się historia każdego z bohaterów. Odniósł się także do narzekań fanów odnośnie tego, że „Stranger Things” powróci dopiero w 2019 roku, mówiąc:

Jeśli moglibyśmy sprawić, że powróci wcześniej, to zrobilibyśmy to. Ale zależy nam, by zrobić to dobrze. Zamierzamy to zrobić właściwie.

W myśl zasady, że na dobre rzeczy warto poczekać, czekamy więc spokojnie i cierpliwie na jeszcze lepsze i jeszcze dziwniejsze rzeczy w 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.