„Stranger Things” w 2. sezonie będzie jak „Indiana Jones”?

Robert Skowronski
26.08.2016 13:40
„Stranger Things” w 2. sezonie będzie jak „Indiana Jones”? Fot. kadr z serialu + Dzik Pejnta

Serial z dreszczykiem, który można podpiąć pod kategorię science fiction zacznie czerpać z Kina Nowej Przygody i przygód o dzielnym archeologu? Bracia Duffer swoją inspiracją chcą uczynić cykl o Indiana Jonesie.

Wcześniej twórcy mówili o tym, ze chcieliby, aby „Stranger Things” przedstawiało historię w stylu sagi o Harry’m Potterze. Bracia Duffer mieli na myśli to, że zależałoby im na tym, aby w każdym kolejnym sezonie bohaterowie byli starsi o rok. Związane by to było z realnym dorastaniem aktorów, zwłaszcza najmłodszych członków obsady. Mielibyśmy też zobaczyć ich dramaty na różną skalę, połączone z wchodzeniem w okres dojrzewania.

Akcja 2. sezonu „Stranger Things” ma się rozgrywać w 1984 roku, czyli rok po wydarzeniach z 1. serii. Oznacza to też to, że twórcy będą chcieli czerpać z dzieł powstałych w tamtym czasie, a jest to rok, w którym Steven Spielberg przedstawił światu „Indiana Jonesa i Świątynię Zagłady”. Co ma do powiedzenia na ten temat Matt Duffer?

Chcemy czerpać inspiracje z kina roku 1984. To był cholernie niesamowity rocznik, zwłaszcza filmy, które okazały się być hitem tamtych wakacji. To był dobry rok dla kina, więc mamy nadzieję uchwycić urywek magii tych obrazów, na przykład „Świątyni Zagłady”. Kocham ten film, podoba mi się, że jest mroczniejszy i dziwniejszy niż „Poszukiwacze zaginionej Arki”.

Matt Duffer dodał, że „Świątynia Zagłady” zdołała namieszać w głowie całej masie młodych widzów i właśnie to jest kolejnym czynnikiem, który sprawia, że twórca ceni ten obraz:

To naprawdę było traumą dla niektórych dzieciaków. Już nie wspomnę o tym, że chcemy zrobić podobnie przeradzając „Stranger Things” w coś mroczniejszego i dziwniejszego. 2. sezon będzie zupełnie inny, pewnie wiele osób będzie wolało 1. serię. Mamy zakończenie, które chcemy przedstawić w wiarygodny sposób. Zastanawiamy się ilu odcinków potrzebujemy, aby opowiedzieć tę historię.

Twórcy zdradzili wcześniej, że chcą kontynuować historię z tym zestawem postaci, do których dołączą kilku nowych, kluczowych bohaterów. Mają pojawić się nowe problemy i zadane mają być nowe pytania wpływające na historię w przyszłości. Mielibyśmy także dowiedzieć się więcej o „odwróconym świecie”. Twórcy mają 30-stronicowy dokument pokazujący, że jest to zawiła sprawa - to skąd pochodził potwór i czy jest ich więcej.

Dowiedzieliśmy się także, że w 2. sezonie „Stranger Things” powrócą nieżyjący bohaterowie. Bracia Duffer chcieliby złożyć hołd Barb i wrócić do postaci dra Brennera, granego przez Matthew Modine'a.

Jak Wam się podoba koncepcja braci Duffer?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.