"Strefa mroku" powraca w dwóch zwiastunach antologii opowieści grozy

Sergiusz Kurczuk
26.03.2019 13:20
Strefa mroku|undefined Fot. materiały promocyjne

W sieci pojawiły się zwiastuny dwóch pierwszych odcinków nowej wersji serialu "Strefa mroku". Tym razem pieczę nad antologią objął Jordan Peele. O czym będą opowiadać straszne historie?

Kiedy stacja CBS All Access ogłosiła, że powoła do życia nową wersję kultowego serialu "Strefa mroku", fani horroru i science fiction byli w siódmym niebie. Jeszcze więcej radości sprawiła im informacja dotycząca showrunnera serialu. Pieczę nad produkcją objął bowiem Jordan Peele - reżyser znany z filmów "Uciekaj!" i "To my". W sieci pojawiły się zwiastuny dwóch pierwszych odcinków odświeżonej "Strefy mroku". O czym są "Comedian" i "Nightmare at 30,000 Feet"?

Przeczytaj także

"Strefa mroku" - zwiastuny serialu

Oryginalna "Strefa mroku" zadebiutowała w 1959 roku i była programem, w którym prezentowano różne krótkie makabryczne historie z pogranicza science fiction i horroru. W ciągu wielu lat doczekała się nowych wersji. Tym razem postanowiono podjąć kolejną próbę i uwspółcześnić trochę serial. Chociaż o nowej "Strefie mroku" mówi się w kategoriach rebootu, to należy pamiętać, że od początku była to antologia, czyli zbiór niepowiązanych ze sobą fabularnie opowieści.

Twórcy postanowili zaprezentować dwa zwiastuny nadchodzących odcinków serialu. Pierwszy z odcinków pod tytułem "Comedian" opowiada o komiku, który postanowił zrobić wszystko, by zyskać wielką sławę.

W tytułowego bohatera wcielił się Kumail Nanjiani znany z takich produkcji, jak "I tak cię kocham", "Dolina krzemowa" czy "Portlandia".

Drugi odcinek na pewno przypadnie od gustu osobom, które nie lubią latać samolotami. "Nightmare at 30,000 Feet" opowie o mężczyźnie, który cierpi na taką przypadłość, co objawia się w naprawdę przerażający sposób.

Głownego bohatera zagrał Adam Scott kojarzony z seriali "Wielkie kłamstewka", "Parks and Recreation" czy "Agenci paranormalni".

"Strefa mroku" - kiedy premiera?

Każdy ze zwiastunów kończy osoba Jordana Peele'a, który zaprasza widzów w podróż do innego wymiaru - do tytułowej Strefy mroku. Wszyscy, którzy lubią się bać, będą mieli okazję zobaczyć nowe straszne historie już 1 kwietnia 2019 roku na CBS All Access.

>>Zobacz też: "To my" - nawiązania do znanych horrorów w nowym filmie Jordana Peele'a<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.