"Świat według Kiepskich" powraca z nowymi odcinkami. Ryszard Kotys i Dariusz Gnatowski w obsadzie

23.09.2021 12:19
"Świat według Kiepskich" powraca z nowymi odcinkami. Ryszard Kotys i Dariusz Gnatowski w obsadzie Fot. Tomasz Zukowski/East News

Telewizja Polsat poinformowała, że serial "Świat według Kiepskich" powróci na antenę w jesiennej ramówce. W kilku nowych odcinkach zobaczymy Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa. Kiedy premiera?

Świat według Kiepskich powraca. Kiedy premiera?

Jak podaje Onet, dwa nowe odcinki "Świata według Kiepskich" zadebiutują w Polsacie już 27 października kolejno o 20:00 i 20:30. Wśród głównych bohaterów ponownie pojawią się m.in. Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Barbara Mularczyk, Bartosz Żukowski, Anna Ilczuk, Renata Pałys oraz Sławomir Szczęśniak.

Polecamy

Dzięki temu, że nowe odcinki były nagrywane jeszcze przed rozpoczęciem pandemii, w nowych odcinkach pojawią się ostatnie występy Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa. Ci wcielali się w dwie bardzo ważne postaci, Arnolda Boczka i Mariana Paździocha, którzy byli sąsiadami i w gruncie rzeczy najlepszymi przyjaciółmi Ferdynanda Kiepskiego. Aktorów niestety już z nami nie ma, ale twórcy będą mieli okazję oddać im hołd w nowych odcinkach.

Niedługo po śmierci Ryszarda Kotysa, stacja poinformowała, że do głównej obsady dołączył Sławomir Szczęśniak. Aktor wcielił się w nieślubnego syna Paździocha, Janusza Mariana, a twórcy uznali, że mężczyzna na stałe zamieszka w kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4.

Polecamy

Oczywiście w poprzednich latach twórcy żegnali już innych stałych członków obsady, czyli Bohdana Smolenia i Krystynę Feldman w roli listonosza Edzia i Babki. Te postaci nie były jednak tak ważne dla serialu, jak Boczek i Paździoch. Obawy fanów rozwiała jednak Nina Terentiew. Dyrektor programowa stacji zapewniła w rozmowie z Onetem, że "Świat według Kiepskich" nie zniknie:

Mamy nowe, bardzo dobre scenariusze. Dołączyli nowi aktorzy. Odszedł Darek Gnatowski. Odszedł Ryszard Kotys, który grał Mariana Paździocha, ale w obsadzie mamy jego syna, Janusza Mariana Paździocha, który już skradł serca widzów. Gramy dalej. Dopóki jeden z najwybitniejszych polskich aktorów - Andrzej Grabowski chce grać tę rolę, to warto pisać te scenariusze choćby tylko dla niego.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.