Szef AMC chce żeby seria „The Walking Dead” trwała jeszcze kilka dekad

Sergiusz Kurczuk
03.11.2017 12:03
Szef AMC chce żeby seria „The Walking Dead” trwała jeszcze kilka dekad Fot. kadr z serialu The Walking Dead

Nie tak łatwo pozbyć się apokalipsy zombie. Stacja AMC nie myśli o kończeniu z serią „The Walking Dead”. Szef telewizji zapowiedział, że planuje kontynuować serię przez najbliższych kilkadziesiąt lat. 

Większość seriali kończy się na 8. sezonie. Pierwszym przykładem z brzegu może być „Gra o tron”, która niebawem dotrze do finału. Oczywiście producenci zawsze mogą zrobić spin-offy. Tego najwyraźniej trzyma się stacja AMC. Tylko że kolejny sezon „The Walking Dead” ma być w zasadzie dopiero początkiem tego, co szykują włodarze amerykańskiej telewizji. Josh Sapan, który jest szefem stacji, podchodzi do słowa „seria” bardzo poważnie. Chciałby, żeby produkcje związane z ekranizacją komiksu Roberta Kirkmana były obecne na antenie przez następnych kilkadziesiąt lat.

Oczywiście jest to bardzo możliwe, bo komiks „The Walking Dead” ma obecnie 174 numery i na razie końca nie widać. Poza tym ekranizacja nie jest wierna pierwowzorowi, więc tym bardziej słowa Sapana mogą stać się rzeczywistością. Ponadto od 2015 roku możemy oglądać pierwszy spin-off serialu „Fear The Walking Dead”, który dla wielu jest lepszy niż oryginał. Jak podaje Deadline, Sapan ma jasno sprecyzowane plany.

Nie podchodzimy lekko do słowa „seria” [w oryginale „franchise”]. To nie jest zwyczajne przypadkowe słowo. Przestudiowaliśmy najlepszych. Niektórzy istnieją od 30, 40, 50 lat. Mamy okazję wprowadzić wiele życia w tę serię. 

Przy okazji premiery 8. sezonu, pisaliśmy o spadku zainteresowania serialem piratów internetowych, co wskazuje na spadek zainteresowania produkcji w ogóle. I rzeczywiście, nowa porcja przygód Ricka i jego grupy nie miała zachwycających wyników oglądalności. Nadal jednak „The Walking Dead” jest jednym z najbardziej oglądanych seriali na świecie. AMC ma dużo możliwości, jeśli chodzi o pociągnięcie tematu. W końcu przez ostatnie 7 lat śledziliśmy losy tylko jednej grupy ocalonych. Co z innymi stanami albo resztą świata? Jak tam wygląda sytuacja? Być może dowiemy się za kilkanaście lat.

Oczywiście istnieje obawa, że serial przeistoczy się w „Modę na sukces” w wersji zombie. Chociaż niektórzy hejterzy już twierdzą, że tak jest...

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.