TOP 10: Najlepsze sceny świąteczne z seriali, których na pewno nie pamiętasz

Natalia Hluzow
20.12.2017 19:00
TOP 10: Najlepsze sceny świąteczne z seriali, których na pewno nie pamiętasz Fot. kadr z wideo

Szokują, zaskakują, bawią i rozczulają. Dzięki nim możemy się poczuć, jak przy jednym wigilijnym stole z ulubionymi bohaterami. Przed Wami TOP 10 świątecznych scen z seriali.

Seriale mają to do siebie, że przedstawiają długi okres z życia bohaterów. Często są to nawet całe lata. Tym bardziej, jeśli produkcja ciągnie się przez kilka sezonów. Jeżeli więc nie jest to „Gra o tron” czy „Star Trek”, możemy mieć pewność, że choć raz przyjdzie nam zobaczyć, jak bohaterowie naszego ulubionego serialu obchodzą święta Bożego Narodzenia. A z okazji tego, że my także właśnie je obchodzimy, przygotowaliśmy zestawienie subiektywnie wybranych, 10 najlepszych scen świątecznych z popularnych seriali, o których z pewnością zdążyliście już (niesłusznie!) zapomnieć. 

1. i 2. Nietypowe prezenty Joey’a i Chandlera oraz świąteczna piosenka Phoebe z „Przyjaciół”

„Przyjaciółmi” przesiadującymi codziennie w Central Perku zdążyliśmy spędzić tyle gwiazdek, walentynek, chanuk i świąt dziękczynienia, że trudno było wybrać jedną, najlepszą świąteczną scenę. Wybraliśmy więc dwie, bo któż nie chciałby usłyszeć świątecznej piosenki na swój temat lub znaleźć pod choinką wycieraczek samochodowych albo puszki Coli?! 

3. Wigilia w okopach z „Kompanii Braci”

Wojna wojną, ale kiedy przychodzi Boże Narodzenie „gasną wszystkie spory”, jak śpiewały niegdyś Czerwone Gitary. Dlatego nawet w okopach można znaleźć chwilę na tradycyjne „Wesołych Świąt” i podzielenie się, jeśli już nie opłatkiem, to przynajmniej papierosem.

4. Świąteczny odcinek „Black Mirror”

„White Christmas” to specjalny epizod „Czarnego lustra”, o którym niełatwo jest zapomnieć, ale łatwo go przeoczyć, gdyż nie należy do żadnego sezonu antologii. Jeśli więc jesteście w tej grupie osób, które mdli na widok przesłodzonego wizerunku Bożego Narodzenia z Wham i Marią Carey w tle, zobaczcie sobie ten odcinek, a nie będzie Wam ani do śmiechu, ani do radości. I jeszcze zatęsknicie za klasycznym „ho, ho, ho”, piernikami w kształcie choinek i kolorowymi lampkami.

5. Mały oszust z „Rodziny Soprano”

Kto jak kto, ale rodzina Soprano nigdy nie należała to standardowych rodzin, a już na pewno do standardowych seriali familijnych. Dlatego związane z Bożym Narodzeniem odcinki tego serialu również dalekie były od wszelkich przyjętych norm. Ale za to mogły poszczycić się naprawdę kultowymi scenami, jak ta poniżej:

6. Święta z kumplem w „Dr House”

Przyjaciel taki jak Gregory House potrafi być często prawdziwym wrzodem na tyłku, ale podczas świąt nie ma co tego roztrząsać. Poza tym, przyznajcie, ile razy marzyliście o tym, by choć raz uciec od rodzinnych kolacji, obiadów, karpia, kompotu z suszu i barszczu z uszkami, i spędzić święta z kumplem na kanapie, rozmawiając, śmiejąc się, jedząc chińskie żarcie i po prostu odpoczywając...

7. Jedyny w swoim rodzaju prezent od Penny dla Sheldona z „Teorii wielkiego podrywu”

Jak wiadomo, prezent nie musi być drogi, ale ważne, żeby był od serca. Dlatego po obejrzeniu tego fragmentu, zastanówcie się dobrze, jak zdobyć widelec, którym jadła Carrie Fisher albo grzebień, którym czesał się Jon Snow... 

8. Nawet w „Archiwum X” też obchodzi się święta

I choć agenci FBI są zbyt poważni, by się do tego przyznać, oni też uwielbiają znajdować prezenty pod choinką. A już w szczególności prezenty niespodzianki!

9. Zakrapiane święta u Jerzego z „Klanu”

Czymże byłoby to zestawienie, gdyby nie znalazła się w nim scena z naszej rodzimej telenoweli z najdłuższą tradycją? I czymże byłyby rodzime święta bez śledzika i czegoś w czym śledzik lubi pływać...

10. Choinkowe lampki z piekła rodem w „Jak poznałem Waszą matkę”

Każdy fan rocka, który oglądał „Jak poznałem Waszą matkę”, na pewno docenił ten świąteczny gest Teda. A kto nie oglądał albo już o nim zapomniał, niech obejrzy i zainspiruje się na przyszłoroczne święta. 

A może Wy pamiętacie jakieś świąteczne sceny, o których my zapomnieliśmy? A może są takie, które pamiętacie, a chcielibyście o nich zapomnieć? Dajcie nam znać. Wesołych!

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.