TVP pracuje nad kontynuacją "Korony Królów". Co wiemy o "Jagiellonach"?

30.06.2022 11:25
TVP pracuje nad kontynuacją "Korony Królów". Co wiemy o "Jagiellonach"? Fot. Natasza Mludzik/TVP/East News

Polska odpowiedź na "Grę o tron", czyli serial "Korona królów" doczeka się kontynuacji. Już jesienią 2022 roku TVP1 pokaże telenowelę historyczną "Jagiellonowie".

Fani "Korony Królów" nie mogą się wprost doczekać pierwszego odcinka nowej produkcji TVP. Historyczny serial "Jagiellonowie" będzie można oglądać jesienią w TVP1. Czy powtórzy sukces "Korony królów"?

Polecamy

"Jagiellonowie". Co wiemy o produkcji?

"Korona królów" opowiadała o losach monarchii w Polsce pod panowaniem kolejno: ostatnich Piastów, Andegawenów i pierwszych Jagiellonów w XIV wieku.

Telewizyjna Jedynka postanowiła kontynuować swój flagowy serial historyczny. Akcja "Jagiellonów" rozpoczyna się tuż po śmierci Jadwigi Andegaweńskiej. Owdowiały 17 lipca 1399 Jagiełło (w tej roli Sebastian Skoczeń) rozważa powrót na Litwę. Aby temu zapobiec, możni aranżują małżeństwo króla z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską (Milena Staszuk).

Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie

- czytamy w opisie "Jagiellonów".

Prace na planie serialu "Jagiellonowie" rozpoczęły się 17 stycznia 2022 roku. W obsadzie serialu zobaczymy m.in.: Agnieszkę Wagner, Mariusza Jakusa, Radosława Pazurę, Jacka Kopczyńskiego i Roberta Rozmusa. Nie zabraknie również inscenizacji bitwy pod Grunwaldem, która - jak informuje Telewizja Polska - "zostanie pokazana w sposób widowiskowy".

Jak poinformowały Wirtualne Media, produkcja liczy 125 odcinków i będzie emitowana w paśmie codziennym, najprawdopodobniej w późnym access prime-time (podobnie jak nadawana była "Korona królów").

Źródło: Wirtualne Media

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.