„Taboo” z Tomem Hardym w 4 zapowiedziach

Robert Skowronski
30.11.2016 08:53
„Taboo” z Tomem Hardym w 4 zapowiedziach Fot. kadr z wideo

Przed premierą serialu „Taboo” pojawiły się nowe materiały promocyjne produkcji. Możemy zobaczyć aż 4 wideo zapowiadające odcinki z rolą Toma Hardy'ego.

O tym, jak wypadła nowa propozycja od FX, dowiemy się 10 stycznia 2017 roku. Cykl będzie się składać z ośmiu jednogodzinnych odcinków, w którym oprócz Hardy'ego zobaczymy: Jonathana Pryce'a, Michaela Kelly'ego i Oonę Chaplin. Twórcą serialu jest Steven Knight, z którym Hardy pracował przy okazji filmu „Locke”. Knight jest też producentem serii do spółki z Ridleyem Scottem i Hardym. Reżyseruje Kristoffer Nyholm (odcinki 1-4) i Anders Engström (odcinki 5-8).

Kolejne epizody rozgrywają się w 1814 roku w Londynie. Głównym bohaterem jest James Keziah Delaney, człowiek, który był na końcu świata i wrócił z powrotem zupełnie odmieniony. Uważano, że łowca przygód dawno zginął, ale ponownie pojawia się w rodzimych stronach po swojej wyprawie do Afryki, aby odziedziczyć to co zostało z handlowo-transportowego imperium jego ojca. Bohater nie decyduje się na odsprzedanie rodzinnego interesu. Będzie musiał się zmierzyć z kryjącymi się w cieniu wrogami otoczony zdradą, morderstwami i mroczną tajemnicą rodzinną.

Zobaczcie cztery klipy promujące „Taboo”:

Steven Knight zdradził kilka szczegółów dotyczących głównej postaci:

James Delaney to bohater pełen wad. Jego największym problemem będzie walka z Brytyjską Kompanią Wschodnioindyjską, która w tamtych czasach była odpowiednikiem CIA, NSA i największej, najbardziej bezwzględnej międzynarodowej korporacji na świecie.

Twórca opowiedział też co go skłoniło do zrealizowania projektu:

Pierwszym powodem jest sam Tom Hardy, który jest świetny. Ponadto chciałem zrobić coś o konkretnym okresie historycznym, kiedy Wielka Brytania i Stany Zjednoczone są w stanie wojny. Toczyła się walka, rozwijało się szpiegostwo. Skrzydła rozpościerał bezwzględny kapitalizm. Mamy tu do czynienia z dramatem wymieszanym z akcją.

Pełnej wypowiedzi twórcy możecie posłuchać poniżej:

Jak Wam się podobają klipy zapowiadające „Taboo”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.