Taika Waititi kręci nowy serial. O czym opowie "Our Flag Means Death"?

07.01.2021 14:24
taika waititi Fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Taika Waititi jest jednym z twórców nowego serialu HBO Max. Produkcja zapowiadana jest jako odcinkowa komedia kostiumowa, w której główną rolę zagra wielokrotny współpracownik reżysera.

Taika Waititi, niegdyś niszowy filmowiec z Nowej Zelandii, dał się poznać światu jako reżyser blockbustera MCU pt. "Thor: Ragnarok". Od tego czasu nie może narzekać na brak zajęć i rozpoznawalności. Zdobywca Oscara za scenariusz filmu "Jojo Rabbit" jest obecnie jednym z reżyserów uwielbianego "The Mandalorian", a już niebawem zaprezentuje światu swoją pełnometrażową wersję "Gwiezdnych wojen". Nakręci też film o jednej z najgorszych drużyn piłki nożnej na świecie ("Next Goal Wins"), przygotuje dwa seriale animowane dla Netflix, zrealizuje miniserial z udziałem Jude'a Law dla Showtime oraz oczywiście powróci jako reżyser kolejnej części "Thora". A jako, że chętnie pokazuje się też na ekranie, zobaczymy go w filmach "Suicide Squad 2" i "Free Guy". Do tej długiej listy planów zawodowych filmowca o wielkiej wrażliwości i ogromnym poczuciu humoru dołączył właśnie serial "Our Flag Means Death", który zrealizuje dla HBO Max.

Polecamy

O czym Taika Waititi opowie w swoim nowym serialu?

"Our Flag Means Death" zapowiadany jest jako serial kostiumowy luźno oparty na prawdziwej historii Stede'a Bonneta - zamożnego farmera, który przeżywając kryzys wieku średniego, decyduje się zostać kapitanem pirackiego statku. W tym celu kupuje żaglowiec, nazywa go Revenge (zemsta) i zatrudnia załogę najemników, by pływać wzdłuż wschodniego wybrzeża dzisiejszych Stanów Zjednoczonych i łupić inne statki.

Powyższy opis fabuły zdaje się idealnie pasować do reżysera "Dzikich łowów". Pozostaje więc tylko przyglądać się, jak Taika Waititi rozwija żagle w ramach tej XVIII-wiecznej historii i dostarcza widzom kolejną dawkę absurdalnego humoru.

Polecamy

"Our Flag Means Death" - obsada i twórcy

Główną rolę w "Our Flag Means Death" zagra Rhys Darby, z którym Waititi współpracował już w 2007 roku, kręcąc (również dla HBO) serial "Flight of the Conchords". Darby wystąpił również w filmie "Co robimy w ukryciu?" z 2014 roku, a poza dziełami Waititiego może być kojarzony m.in. z nowej serii "Jumanji". Scenarzystą i showrunnerem serialu jest David Jenkins ("People of Earth"). Taika Waititi wyreżyseruje pierwszy odcinek serialu. Będzie także pełnił rolę jednego z producentów wykonawczych obok Garretta Bascha i Dana Halsteda. Data premiery "Our Flag Means Death" nie została jeszcze ogłoszona.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.