Thanos odwiedził "Simpsonów" i zabił połowę Springfield

Kamil Kacperski
14.01.2019 15:56
Thanos odwiedził "Simpsonów" i zabił połowę Springfield Fot. kadr z wideo

W wyemitowanym w niedziele 13 stycznia 2019 roku odcinku "Simpsonów" pojawiło się cameo Thanosa, który postanawia pozbyć się jednej z najbardziej znanych familii w USA.

12. odcinek 30. sezonu "Simpsonów" przyniósł fanom całkiem niezłą niespodziankę - przed rozpoczęciem samego epizodu, widzowie byli raczeni krótkim fragmentem przedstawiającym wizytę Thanosa w domu Homera i Marge. Szalony Tytan odbiera 6. Kamień Nieskończoności, którym okazuje się być smoczek Maggie, a następnie pstryka palcami, co doprowadza do tego, że Homer, Marge, Bart i Lisa rozpływają się w powietrzu. Najmłodsze dziecko Simpsonów jako jedyne zostaje przy życiu. Sama Maggie następnie siada obok Thanosa na kanapie i zaczyna się uśmiechać. 

Wideo trwa jedyne 15 sekund, ale i tak z miejsca staje się jednym z najlepszych "cold-openingów" w długiej historii "Simpsonów". Zobaczcie je sami:

Thanos w Simpsonach

W USA emitowany obecnie jest 30. sezon "Simpsonów", którzy niedawno stali się najdłużej emitowanym w prime time serialem w historii (chociaż wciąż im daleko do codziennych odcinków niektórych oper mydlanych). Każdy nowy odcinek ustanawia zatem kolejny rekord jeśli chodzi o długość trwania produkcji. Twórcy niestety nie pozostali nieomylni - w 2018 roku kontrowersje wywołała postać Apu, który jest jednym z niewielu przedstawicieli mniejszości hinduskiej w serialu Matta Groeninga. "Simpsonowie" zostali nawet wyśmiani z tego powodu przez "South Park", który nazwał Springfield "małym, zacofanym, rasistowskim miasteczkiem". 

Avengers: Endgame - kiedy premiera?

Samego Thanosa zobaczymy zaś na wielkim ekranie już niedługo. Szalony Tytan powróci w końcu w filmie "Avengers: Endgame", czyli bezpośredniej kontynuacji "Avengers: Infinity War". Po wykonaniu swojego planu, czyli unicestwieniu połowy wszechświata, "bohater" grany przez Josha Brolina osiadł na odnowionej wersji swojej planety i zajął się rolnictwem. W jaki sposób żyjący bohaterowie zdołają go pokonać i przywrócić uniwersum do pierwotnego stanu? Może jednak się im to nie uda? Tego dowiemy się pod koniec kwietnia 2019 roku, gdy "Avengers: Endgame" trafi do kin. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.