"The Crown" - Netflix pokazał zdjęcie nowej Królowej Elżbiety II. Zagra ją gwiazda "Harry'ego Pottera"

02.08.2021 10:54
"The Crown" - Netflix pokazał zdjęcie nowej Królowej Elżbiety II. Zagra ją gwiazda "Harry'ego Pottera" Fot. materiały prasowe/Netflix

Czas Olivii Colman w roli Elżbiety II dobiegł końca. Teraz stery przejmie Imelda Staunton, znana na całym świecie jako profesor Umbridge z serii "Harry Potter".

Imelda Staunton zagra Królową Elżbietę II w finałowych odcinkach The Crown

Netflix zaprezentował światu pierwsze zdjęcie Imeldy Staunton w roli Królowej Elżbiety II w nadchodzącym 5. sezonie serialu "The Crown".

Polecamy

Produkcja królewskiego dramatu ruszyła w lipcu 2021 roku w Wielkiej Brytanii, a Left Bank Pictures podzieliło się pierwszym zdjęciem nowej głowy rodziny. Poniżej możecie zobaczyć Staunton w roli Królowej:

Staunton tym samym zastąpiła w roli głównej Olivię Colman. Akcja zabierze nas w czasy urzędowania premiera Johna Majora, który przez 7 lat zamieszkiwał Downing Street 10. W niego wcieli się Jonny Lee Miller, natomiast Lesley Manville to Księżna Małgorzata, Jonathan Pryce będzie Księciem Filipem, a Elizabeth Debicki wcieli się w Księżną Dianę. Dominic West zagra natomiast Księcia Karola.

Polecamy

Jak podaje Deadline, jednym z głównych motywów fabularnych 5. sezonu będzie wywiad Księżniczki Diany w programie "Panorama" od BBC. Na temat kolejnych odcinków wypowiedziała się Staunton, która stwierdziła, że to będzie wyzwanie aktorskie, bo wiele osób teraz pamięta doskonale wydarzenia przedstawiane w serialu.

Dla mnie to kolejne wyzwanie, jakbym jeszcze tego potrzebowała. Przedstawiam Królową, którą w gruncie rzeczy większość z nas zna. W przypadku Claire Foy to była wręcz historia. Ja gram Królową, w przypadku której ludzie mogą mówić: "ona tak nie robi", "ona tak się nie zachowuje", co doprowadza mnie trochę do szału.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.