Aktor z „Gry o tron” zagra w „The Crown”. Zastąpi Matta Smitha w roli księcia Filipa

Natalia Hluzow
29.03.2018 16:18
Matt Smith|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

„The Crown” wraz z 3. sezonem zmienia obsadę. Przyczyną jest szybko postępujący wiek bohaterów. Kto wcieli się zatem w starszą wersję księcia Filipa?

Popularny serial Netfliksa „The Crown” już niebawem doczeka się 3. sezonu. Niestety, w związku z tym, że czas akcji obejmuje w nim całe dekady i bardzo szybko posuwa się do przodu, w głównych rolach nie zobaczymy już Claire Foy i Matta Smitha. Peter Morgan, autor sztuki, na której oparto „The Crown”, a także twórca i pomysłodawca samego serialu, zdecydował o wymianie aktorów na nieco starszych.

Kto wystąpi w 3. sezonie „The Crown”?

Już w styczniu 2018 roku informowaliśmy, że miejsce Claire Foy w roli Elżbiety II zajmie Olivia Colman, zaś Vannesę Kirby w roli siostry królowej, Małgorzaty, zastąpi Helena Bonham Carter. Wtedy mówiło się też, że księcia Filipa, którego dotychczas kreował Matt Smith, zagra Paul Bettany. Aktor musiał jednak zrezygnować z roli z uwagi na inne zobowiązania. Teraz wiemy już, kto zajmie jego miejsce. W rolę starszego księcia Filipa wcieli się Tobias Menzies.

Edmure Tully Fot. foto: kadr z serialu "Gra o tron"

Tobias Menzies jako książę Filip w „The Crown”

Tobias Menzies to brytyjski aktor, któremu trudno odmówić predyspozycji do roli. Wcześniej wcielał się bowiem w Edmure'a Tully’ego w „Grze o tron”, Brutusa w „Rzymie” oraz w księcia Kornwalii w „Królu Learze” realizowanym dla BBC. Menzies wystąpi w dwóch kolejnych sezonach serialu „The Crown” u boku Olivii Colman. Aktor podpisał już umowę z wytwórnią.

Netflix nie podał jeszcze oficjalnej daty premiery „The Crown 3”, jednak możemy spodziewać się, że serial powróci w grudniu 2018 (poprzednie sezony również miały premierę pod koniec roku). Zdjęcia mają rozpocząć się latem w Wielkiej Brytanii.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.